Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy nehezebben...

Normális, hogy nehezebben megy az egyetem?

Figyelt kérdés

Sajnos gimi után volt egy év kihagyásom. Eléggé maximalista vagyok, nem is vagyok hozzászokva ahhoz, hogy ne menjek jól a tanulmányaim, az általános iskolát és a gimit is kitűnővel zártam.


Most, egyetemen, az első két hónap után, tul vagyok az első zh időszakon, és nem ugy sikerült, mint amire büszke lehetnék.

Nagyon bántja az önérzetemet is, folyton mardosom magam, hogy rosszul teljesítek.


Persze, mindenki nyugtatgat, hogy alapból nehéz felvenni a ritmust, pláne egy év kihagyás után, én valahogy mégsem érzem jobban magam tőle, meg kicsit ugy is érzem, hogy azért mondják, mert elfogultak velem. Pláne hogy látom egyes szaktársaimat, akik sokkal jobban teljesítenek, mint én, és tudom, hogy én is képes vagyok erre, csak valahogy (eddig) nem megy.


Normális, hogy most még döcögősen megy?



2016. okt. 27. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Az egyetemen teljesen mások a körülmények, a követelmények, a tananyag mennyisége, a tanárok és minden egyéb, mint középiskolában. Ehhez is hozzá kell szokni, bele kell rázódni. Ki kell tapasztalnod, hogy te hogy tudsz leghatékonyabban tanulni és ehhez idő kell, de ki fog alakulni. Az első félév után már sokkal jobban látni fogod, hogy mit hogy kell csinálnod ahhoz, hogy jól teljesíts, egy év után pedig már automatikusan fog menni. De azt azért tartsd észben, hogy az egyetemen (főleg ha jó erős szakon vagy) egész más az osztályozás mint középsuliban, itt egy 2-es vagy 3-as is nagyon jó jegynek számít néha.
2016. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, egy erősebb szakon vagyok, no de szinte minden a gimis anyag, csak felturbózva egyetemi szintre.

A matekon kívül mindenről elmondható ez, a matek az ami tényleg olyan hogy nagyon új.

2016. okt. 27. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
A gimi az kb. egy vicc az egyetemhez képest, egy év alatt amit lehet, azt pl. tuti el lehet felejteni matekból. Semmit nem írsz arról, hogy mennyit gyakarolsz, mennyit jársz be órákra egyrészt, másrészt meg reális elvárásokat kéne magad felé támasztani.
2016. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, szinte az összes órára bejárok, egy van amit ki szoktam hagyni csak.


Gyakorlás... nos az első hónapban valahogy mindig úgy jött ki a lépés, hogy órák előtt 1-2, max 3 nappal tudtam elülni tanulni/gyakorolni. :S

Most, az utóbbi 1-2 hétben sikerült jobban elosztani, és rendszeresebben készülni, így jobban is ment, jobban is éreztem magam.

Úgyhogy azt hiszem számomra a rendszeresség lesz a kulcs, csak rá kell szokni.

De így is azért frusztrál hogy eddig nem teljesítettem jól, amúgy mérnökin vagyok, anyukám is mindig azt mondogatja hogy várakozáson felül teljesítek mert nem bukdácsolok - bátyám BME-n villamosmérnökit végzett és az elején nagyon nagyon nehéz volt neki és sokszor egyeseket kapott stb, ezért mondja.

De én nem érzem így..

2016. okt. 28. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!