Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi karok vannak...

Milyen egyetemi karok vannak ahová könnyű bejutni és ha lediplomázik az ember akkor egy normális fizetés várja?

Figyelt kérdés
Mérnökiket kizárva mert sajnos nem vagyok valami jó matekból és azért gondolom oda nem elég pár egyenlet megoldása .. Szóval milyen lehetőségek vannak ? Na meg ,hogy mennek a felvételik manapság ? Csak az érettségi meg a felvételi pontok számítanak vagy a 11,12 év tanulmányi átlag is ? :O Vagy ,hogy van ? Változó ?
2016. nov. 8. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Oda könnyű bejutni, ahol alacsony a felvételi pontszám >nincs sokszoros túljelentkezés, nincs kellő neve az intézménynek stb..

Szerintem azt is felejtsd el, hogy büfészakon lediplomázol aztán már csilliókat keresel, az ilyenek szoktak a McDonaldsban kikötni. :)


Tanulj,tanulj, tanulj és válassz olyan szakot ami érdekel is.

2016. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég buta hozzáállás ez, a hozzád hasonlók miatt mondom mindig azt, hogy manapság bárki elmondhatja magáról, hogy diplomás ember, akkor is, ha egy sz*ros alapképzést 10 év alatt végzett el, holott amúgy sem volt egy kihívás.

Azt kell tanulni, ami érdekel. Pont. Ezen nincs mit szépíteni. Én világ életemben rossz voltam kémiából, utáltam is, mégis bevállaltam belőle az emelt szintű érettségit, mert az kellett a felvételimhez. Aztán egyetemen további 4 szemeszteren oktattak nekem kémiát. De túléltem, mert a jövendő munkám szempontjából nem sokat nyom a latba a kémia tudás, de a diplomához kell. Ilyen áldozatokat pedig egy jövendő egyetemistának kell hozni, pláne, ha nem csak melegedni szeretnél az egyetemen, hanem őszintén adott diplomát szeretnél, adott munkahellyel.

Tehát ülj le szépen és írd össze, mi érdekel. Ne azt, hogy mely tantárgyak, az mindegy. Hanem mik azok a munkák, amiket szívesen csinálnál. Mert néhány év szenvedés adott tárgy miatt semmi, ahhoz képest, ha 40 évig álmaid munkájával foglalkozhatsz tisztességes fizetésért.


Egyébként pl a fogorvosi egy igen jó szakma, munkád és jó kereseted mindig lesz vele. Hátránya, hogy 400 feletti pontszám kell hozzá, kettő darab emelt szintű érettségi (biosz ÉS kémia VAGY fizika), bent maradni pedig nem egyszerű, az évfolyam fele elcsúszik, keresztfélév pedig nincs.

2016. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fogorvos sosem lennék! Ami érdekel. Az a jogász.
2016. nov. 8. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!