Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyen a szakdolgozatom...

Mi legyen a szakdolgozatom hipotézise? Irodalomban jártasak, kreatív elmék segítségét várom valami ötlettel!

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus szakot végzem el éppen és a szakdolgozatomhoz kellene egy hipotézis...Benedek Elekről írom, és írok a költő életéről a mese történetéről és jelentőségéről az óvodában. Ehhez kellene valami,amire lehetne építeni. Bármilyen ötletnek örülök!

Köszönöm!!!


2010. ápr. 28. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kisgyermek és csecsemő gondozóként azt azt a címet adtam a szakdolgozatomnak, hogy A mese hatása a gyermeki lélekre.

Tartalomjegyzéke:

A témaválasztás indoklása

Bevezetés

A gyermekirodalom jellemzői, műnemei, műfajai

A mese története

A mese lélektani szerepe

A mese és a gyermeki lélek

A mesemondás, mesehallgatás és a kettős tudat


és a


A gyakorlati megfigyelés

A könyvkészlet felmérése

A mesélés alkalma, ideje és helye a napirendben

Mesehelyzetek megfigyelése

Összegzés


A lényege a szakdogámnak az volt, hogy különböző meséken keresztül vezettem le adott életkorra jellemző lélektani konfliktusokat.

Pl: Jancsi és Juliska - a szülőktől való függetlenedés

A libapásztorlány- autonómia kialakulás

Aranyfürtöcske és a három medve -identitás keresés

Hófehérke-ödipális konfliktusok

Hamupipőke -testvérféltékenység

2010. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos és gyors választ!! :)

Ha valakinek még akad ötlete szívesen várom, akár itt, akár privát ímél formájában!

2010. ápr. 28. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
nevelő-gondozó ...csak nem akarom magamat lealacsonyítani :D
2010. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!