Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok menni suliba,...

Nem akarok menni suliba, pszchies gondjaim vannak, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nem akarok menni suliba , pszchies gondjaim vannak

Nem jol erzem magam ,

Amint az iskolara gondolok elkezd az egesz test feluletem izzadni felek szorongok, sot meg alvas problemaim is ujra elo jottek

Nyomasokat erzek a fejembe

Hanyinger , szedules

Egyebkent most kezdtem 9. Et , sokat is hianyoztam , elvileg meg osztalyozot is kell tennem ...

Nem birom tovabb egyszeruen sok, nem birom a feszultseget a szorongast , a mi lesz h ha kerdesek a fejembe nap mint nap

Arra is gondoltam h lehetnek magan tanulo vagy estis ...

Viszont mar nm birjak a szuleim sot en se mar ezt az allapotot szeptember ota....

Pszhiatrian is voltam , 3 hetig

16/L



#stressz #iskola #szorongás #feszültség #Mindig is jo tanulo voltam #fizikai es lelki osszhang szetesese
2017. jan. 7. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp legyél magántanuló. Egyik ismerős gyereke már öngyilkossági kísérletig fajult. Iskolában testileg, lelkileg bántották, megalázták. Ennek tetejében ő is szorongó volt és a hasa hangosan morgott minden órán. Majdnem kirúgták ezért középsuliból, mert lógott. Félt a hasa miatt órára menni. Az egyetemet is ez miatt cseszte el. Szorongás miatti bélpanaszok. Egy másik ismerős gyereke magántanuló lett. Még a jegyei is javultak azóta.
2017. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Keresd fel az iskolapszichológust, mondd el neki a problémáidat, és kérd meg, hogy irányítson el téged egy olyan szakemberhez (pszichológushoz), aki szokott ilyen gondokkal foglalkozni. Mert ugye itt nem az a legnagyobb baj, hogy nem akarsz suliba menni, hanem hogy kezelni kéne a problémáidat.

Egyébként pszichológiai szakvéleménnyel magántanulóvá is válhatsz akár.

2017. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a gond , hogy ez suli olyan kotott , hogy még iskolapszhiologus sincs...

Egyebkent , nm is almaim sulija

Nm ide felveteliztem , ahova felvettek kecskemeten van en cegledi vok es kicsit messze lett volna meg naiv voltam

Egyebent en is probaltam ongyilkossagi kiserletet

2017. jan. 7. 15:46
 4/17 anonim ***** válasza:

Nàlam is ez volt mikor 10.- es voltam. Jó tanuló voltam, diàktanács tag, suliújság tagja, szavaló versenyekre jártam,...stb. Tehát elég nagy elváràsoknak kellett eleget tennem összességében a tanáraimnak. És egyszer csak teljesen kikészültem ettől. Rengeteget hiànyoztam, képtelen voltam bemenni a suliba, a jegyeim romlottak a sok hiànyzás miatt.

Aztán nagy nehezen eljutottam oda, hogy sulit váltok. Féltem ettől, hiszen mégis csak egy tejesen új és összeszokott osztályba kellenne mennem, és elég zárkózott voltam akkoriban. A suliről is sok mindent hallottam és olvastam, kétségeim voltak, hogy biztos átiratkozzak-e. Alternatív iskoláról van szó, tandíjjas. Végül átmentem oda. Nagyon megváltoztatott ez az iskola, jó értelemben. Itt tényleg foglalkoznak a diàkokkal, arra buzdìtanak, hogy önmagad légy, valósìtsd meg a céljaidat. Mindenki barátságos, nagyon befogadóak.

Engem ez a suli mentett meg. Idén fogok érettségizni. :)

Lehet neked is megkellene próbálkoznod egy iskola váltàssal, mielőtt magàntanuló lennél. Bár az állami sulik borzalmasak, azokkal megsem próbálkoznék.

2017. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Hominida ***** válasza:

Ha voltál pszichiátrián, akkor fordulj ismét az ottani orvosodhoz, tanácsért. Az elmondásodból én azt veszem ki, hogy most nem részesülsz pszichiáteri kezelésben, támogatásban. Az orvostól, ha akkor nem kaptatok, kérj egy szakvéleményt, elméletileg automatikusan készítenie egyet már akkor. Azzal a véleménnyel vagy egy az orvos által ajánlott pszichiátert keress fel, vagy keresd meg a lakóhelyed szerinti mentálhigiénés gondozót, pszichiátriát. Számítsatok arra, hogy több hetes is lehet az előjegyzés.


Fiatalkorú vagy, ezért az ilyesmihez szülői részvétel is szükséges, legalább az első megbeszélésen.


Ha végül magánrendelésre irányítanak, az találkozásonként 6-8 ezer forintba szokott kerülni, és az első néhány alkalommal hetente, később kéthetente, viszonylagos stabilizálódás után havonta szükséges.


Valóban, lehet, hogy magántanulónak kell állnod, de lehet, hogy az is jó, ha találsz egy szimpatikus iskolát. Ne várd az eredményt egy hét után, hagyd kicsit kifutni az új környezet jó hatását.


A legkevésbé stresszelő egy-két tantárgyból, ha tudsz, keressetek korrepetáló tanárt. Függetlent, ne az iskolait. Ha abban sikerül kedvedet találni, és az eredményességedet javítani, az már önmagában is segít kicsit lazulnod.

2017. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Gyerekek most is hirtelen ramjott egy panik roham ...

Elkezdek sirni hirtelen es levegoert kapkodok

2017. jan. 8. 19:23
 7/17 A kérdező kommentje:
Sot meg apamat se erdeklem pedig benne nagyon megbiztam
2017. jan. 8. 19:24
 8/17 A kérdező kommentje:

Egyebkent a kezeles annyi volt h adtak xanax 0,5 sr tablettata ezt szedtem 1 honapig aztan el is hagytam nm valok nekem benziadepionok v m xD

Aztan most lesz a rokus ba idopont om de nm hiszem h csinalnak vmit

2017. jan. 8. 19:30
 9/17 Hominida ***** válasza:

No, mindenekelőtt: Ha az orvos gyógyszert ír fel, akkor azt addig és pontosan úgy kell szedni, amíg ő nem változtat rajta. Ez nem C-vitamin, ezek pszichotróp gyógyszerek, amelyeknek a hatása az adagolástól is nagyon függ, és az adagolás egyenletes szedésre van kitalálva. Ha maga az orvos ír elő változtatást, akkor is elő fogja írni a változtatás ütemét is, mert a hirtelen változás felborítja az agy kémiáját, a beteg pedig kiborul.


Másodszor: A pszichiáternek tananyag a gyógyszerkémia, a betegnek viszont nem. Ezért a dologról inkább a pszichiáter döntsön. Nem lehet véletlen, hogy a pszichológus nem írhat fel semmilyen komolyabb gyógyszert, mivel nem kapott rá szakképzést.


Harmadszor: Jellegzetes tünet, hogy a pszichiátriai beteg egy idő után kicsinyíteni próbálja a betegségét, és elhárítani próbálja a pszichiáter javaslatait. De a beteg az, aki ezt a legkevésbé tudja helyesen felmérni. Ezért ha a beteg gyógyulni szeretne, akkor sunnyogás nélkül be kell számolnia arról, hogy milyen előírást hogyan tartott be, mert ha a pszichiátert téves információkkal eteti, akkor csak fölösleges kényelmetlenség eljárni hozzá.


Végül: Menj el pszichiáterhez. És csináld azt, amit mond. Nem azért mentél? :-)


+1: A betegnek együtt kell működnie a pszichiáterrel, mert ő enélkül nem tud gyógyítani. Ha ez nem megy, bármilyen okból, akkor lehet másik pszichiátert is keresni. De egyszerre kettőhöz járni brutális hülyeség és tilos is, ezért az átadásnak is megvannak a szakmai szabályai. A pszichiáter nem sértősködik, nem veszekszik, nem erőszakoskodik, ezért segíteni fog az új orvos keresésében, de ezért cserébe teljesen tisztességes eljárást vár. Ha ő küld el, az sem tragédia, van másik. De csak titokban szabotálni, az butaság. A cél a gyógyulás, amihez türelem és kitartás is kell.

2017. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ertem , de az orvos mondta h 1 honap utan hagyam el

Kozbe zurok voltak az iskolaba is

2017. jan. 9. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!