Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány pontosnak kell lenni egy...

Hány pontosnak kell lenni egy îrásbelinek egy matekos gimnáziumi felvrételihez?

Figyelt kérdés
Olvastam màr erről sok helyen, és olyanokat talàlok, hogy 107pont stb, én meg csak nézek, hogy mi a fene :D mi előkészîtőn matekból és magyarból is 50-50 pontos feladsorokat oldunk meg. Vagy csak én vagyok ennyire hülye? Egyàltalàn egy jobbnevű (nevet nem îrok) gimnàziumba mennyi az a ponthatàr, amitől felvesznek? Az àtlagom olyan 4,4- 4,6 körűli.

2017. jan. 8. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem abban már benne vannak a hozott pontok is. A központi felvételi száz pontos, ha az iskolának saját felvételije van, arról köteles tájékoztatni. Mivel nem minden iskola szervez szóbelit, és minden évben a felvettek pontjai határozzák meg, hogy kit vesznek fel és kit nem, nem tudom pontosan megmondani neked, hogy mennyi a minimum ponthatár, de egy top 20 körüli iskolába érdemes 80 fölötti felvételit vinni, jó jegyeket és maxpont körüli szóbelit.
2017. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is matekos osztályba készülök. A jegyeidet ötödiktől kezdve átlagolják és megszorozzák hússzal. Ha 4,4- 4,6 az átlagod a vitt pontod 88 és 92 között lesz. A felvételi eredményeit megszorozzák duplájára. Például ha 40-40 lesz a matek magyar is mindkettőt megszorozzák duplájára. Így a felvételid 160 pontos lesz (40x2+40x2). 160 meg mondjuk 92 az 252, amivel már szinte biztos, hogy felvettek. Ja és azt elfelejtettem,hogy van olyan matekos osztály ahol a matek felvételi eredményt 1,75-tel a magyart 1,25-tel szorozzák. Szerintem a 35-35 pont a minimális, de hallottam már olyat, hogy 60 pontos felvételivel is felvettek embereket. Remélem érthető voltam és segítettem.:)
2017. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bogi11 ***** válasza:
Utolsó, az sajnos nem teljesen felel meg a valóságnak. Minden iskola másként számolja a hozott pontokat, és az írásbeli súlyozása is eltérhet tantárgyanként. Az iskola felvételi tájékoztatóját kell megnézni, az a biztos.
2017. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!