Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész szeretnék lenni,...

Gyógyszerész szeretnék lenni, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7.es.A kémia számomra nagyon izgalmas tantárgy,csak a probléma az,hogy nem tudom hogy milyen tantárgyak kellenek hozzá..Pl matekbol 2-3. tanuló vagyok ami valjuk be őszintén egy nagy rakás xD semmi..Biológiábol 3-as vagyok,Fizikábol is 3-as..De Kémiábol 4 es..Szerintetek be tudnék jutni majd ilyen jegyekkel is,vagy ne is álmodozzak.És milyen tantárgyak kellenek még hozzá? :D Válaszod előre is köszönöm. 13/L

2017. jan. 18. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

A gyógyszerészek kitépik az összes hajukat egyetem alatt, nem sok szakma van, amihez többet kéne tanulni.

Felejtsd el szerintem. Sok kémiávan foglalkozó munkakör van, de ez a legjava.

2017. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Milyen kémiával foglalkozók vannak még?Nagyon érdekelne :D
2017. jan. 18. 18:00
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Először egy jobb középiskolába próbálj bejutni! Majd olyan 2-3 év múlva térj vissza a témára!
2017. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ember.Ez egy kérdés,amire válaszokat VÁROK..Nem pedig véleménykifejtés.Csak mert valamit szeretnék kezdeni az életemmel és felkészülni már baj?Nem leszek semmirekellő sarkonálló ********
2017. jan. 18. 18:03
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Pimasz kislány! Az jó, ha vannak céljaid, de mióta tanulsz kémiát? Lassan már fél éve? Lehet, hogy már jövő ilyenkor utálni fogod, mert odáig mér érdekes, hogy kovalens kötés, meg durranógáz, később már nem feltétlenül olyan izgalmas. Ötször megváltozhat még a véleményed, mire eljutsz az érettségiig. De ha választ vársz, bocsánat... VÁRSZ, akkor az kell hozzá, hogy barómi jó légy kémiából és bioszból, meg persze matematikából is. Az, hogy már az általános iskolai része is csak kettesre, hármasra megy, nem túl bíztató. Azt pedig senki nem mondta, hogy legyél útszéli akárki.
2017. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusatyaúristen, kérdező, senki nem bántott. A gyógyszerészethez gyógyszerész szakot kell elvégezni. Ez egy ötéves osztatlan képzés. A kémia jó, ha érdekel, de a négyes messze nem elég belőle. Komolyan kell a matekra, biológiára, fizikára, kémiára koncentrálnod. Ami pozitív, hogy négy év alatt még hatalmas fordulatokat fog venni az életed, tanulási morálod, érdeklődésed. Én nem sokat foglalkoztam tizedik osztályig ezekkel a tárgyakkal (sőt, konkrétan semmit nem foglalkoztam velük), az volt a prekoncepcióm, hogy érdekesek, de biztos buta vagyok hozzájuk, most pedig magasan a gyógyszerészet ponthatára fölött voltam, annak ellenére, hogy nyolcadikban nem tartottam sehol, de még később sem. Az, amid most van, édeskevés, a semminél is semmibb, de a jó hír, hogy van öt éved fejlődni. Viszont, ha valami zavar van az erőben (valaki leírja az őszintét a válaszában), ne kezdj el egyből toporzékolni, a jó tudós alázatos, és hozzá kell szoknia ahhoz, hogy rengeteget fog tévedni, és rengeteget kell tanulnia (szóval nem jó a kémia négyes, addig ne legyél nyugodt, amíg nincs kémia ötösöd). Ha valamire azt mondják, hogy nem elég (nincs mit szépíteni, ha gimnázium tizenkettedik osztályában is így állsz majd velük, az nem elég), akkor ne gyere elő a "vagy ez vagy prosti leszek" érzelmi zsarolással, mert te is tudod, hogy nem elég, ha már egyszer megkérdezted.

Jó hír, hogy a hetedikes jegyed senkit sem fog érdekelni, de az egyetemet a legkevésbé.

2017. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tavaly még 100%-osan biztos voltam benne, hogy válóperes ügyvéd leszek, előtte én is gyógyszerész akartam lenni, most meg a halál tudja, pedig mostmár jó lenne tudnom. Annyit változol még, de annyit, nem kell ezen most stresszelni. Megértem, hogy érdekel a jövőd, nagyon helyes, de tényleg nem elég ez így.

Nézegess mindenfélét.

2017. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az összes létező természettudományos tantárgyból 2essel rugdostak át egész gimiben.. aztán 11.-ben kitaláltam, hogy én biza gyógyszerész leszek, a tanárok sokkot kaptak, nem is igazán támogattak, folyton csak azt hallgattam, hogy egy év alatt nem lehet felkészülni, nekem úgy sem fog sikerülni stb... szóval otthagytam minden faktot, különtanárt, és magam kezdtem el felkészülni. Fel is vettek. A középiskolás jegyeid nem határozzák meg, hogy hogy fogod elvégezni az egyetemet és főleg nem azt, hogy milyen gyógyszerész lesz belőled. Ha bekerülsz, sokat kell tanulni, sokat kell gyakorolni (főleg, ha nem megy a matek, ezzel én is megküzdöttem, de meglett) és azért vannak a tanárok az egyetemen is, hogy megtanítsák az anyagot, ugyan úgy fogtok ülni órákon 20-30 fős csoportokban, mint ahogy most, lehet kérdezni, ha nem érted, és segíteni fognak. A gyógyszerészet egy hivatás, ha elég elszántságot érzel iránta, hogy folyton tanulj, fejlődj, kutass, akkor nem fog egy általános iskolai kémia 4-es az utadba állni. ;)
2017. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Ennyi idős koromban megkockáztatom azt sem tudtam mi az a gyógyszerészet. Sajnos nem voltam olyan tudatos mint te. :)

Tizedikes koromban azonban eldöntöttem, hogy gyógyszerész leszek. Ez akkor volt mikor végre szerves kémiával kezdtünk el foglalkozni a gimiben. Azt pedig, hogy milyen gyógyszerész leszel nem e jegyeid fogják megmondani, ha ez megnyugtat, 11.-ként én is kaptam 3-ast kémia tz-re elektrokémiából... A lényeg az érettségi. Szerencsére jól sikerült mind a kettő, de végül úgy döntöttem külföldre jelentkezem, oda pedig külön felvételit írtam. Most első éves gyógyszerészhallgató vagyok és nem bánom a döntésemet. Csodálatos hivatás. Ha nem tévedek akkor a kamara honlapján, vagy valami hasonló oldalon találsz pályakövetési adatokat, interjúkat már végzett gyógyszerészekkel. Ezek engem mindig nagyon motiváltak. Ajánlom neked is. ;)

Sok sikert kislány!

2017. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok mondani , amit az előttem szólók is elmondtak. Nekem se volt még fogalmam sem hetedik osztályos koromban arról , hogy mi fán terem a gyógyszerészet. Tényleg az első cél az legyen , hogy bejuss egy szuper erős kémia-biológia tagozatos középsuliba. Az egyetem neked még nagyon-nagyon messze van. :)

Viszont tényleg gyönyörű hivatás , mindig hálát is adok a Jóistennek , hogy nekem ezt az utat jelölte ki. És nagy örömmel olvasom , hogy a leendő fiatalabb kollégák/kolleginák milyen szépeket írnak a szakmáról.

De azért árnyoldalként meg kell említeni, hogy embertelen a követelmény , és , hogy életünk legkeményebb 5 évéről van szó. Viszonyításalapként annyit mondok neked , hogy egy vizsgára napi 15-16 órát tanulok két heten keresztül. Egyre. És két hónap alatt van mondjuk 3 ilyen jobb esetben.

Üdv.: egy 4. éves gyógyszerészhallgató.

2017. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!