Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villamosmérnök vagy mérnökinfo...

Villamosmérnök vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemesebb tanulni? Melyik mit csinál pontosan? Miben hasonlít egymásra és miben különbözik a két szak?

Nem tudom eldönteni melyiket válasszam. Attól tartok, hogy a villamosmérnöki túl kemény lesz, minimális informatikával (az egyetem befejezte után). Tudok alapszinten programozni, és szeretem is, viszont nem szeretnék egész életemben egy gép előtt ülni és programokat írni. A mérnökinfótól meg ezért tartok.



2017. jan. 20. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Villamosmérnöki elég kemény, vigyázni kell mert nagyfeszültség van. Aztán ha azzal nem vagy jóban az gáz, vagy inkább szén.


Pedig mindkét szakmában elég sokat fogsz egy gép előtt ülni. Akkor inkább válassz mást.

2017. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Estádio de Felchút ***** válasza:
2017. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek a legnehezebb BSc képzések közé tartoznak. Én villanyon vagyok (BME), azt nem mondanám, hogy könnyű, de nem annyira vészes mint, ahogy azt egyesek mondják. De tudom, hogy nekem az infó kínszenvedés lenne. Azt itteni eddigi infós(abb) tárgyak kevésbé mentek. Van akinek fordítva. Szóval ezt neked kell érezned. Mi érdekel jobban pl. kapcsolások, térszámítás vagy szoftverfejlesztés, adatbázisok? Ilyen kérdésekre válaszolj, ezekről középiskolás szinten már biztos van valami fogalmad, lai hogy kb. miről szólnak ezek.. Én például szeretem az elméletet; dolgokról tudni miért és hogyan működnek fizikailag, milyen matematikai modell írja le őket. Annak idején, amikor felvettek a neten megnéztem, milyen tárgyaik vannak az infósoknak, és borzasztóan nem tűntek számomra érdekesnek (sok gráfelmélet, algoritmusok, ilyen meg olyan nyelvek...). Úgyhogy megkönnyebbültem. A saját tárgyaim viszont igen, persze nem mindegyiket oktaták megfelelően... de nem hagytam, hogy elvegye a kedvem a rossz jegy, vagy a silány oktatás. Nekem ezek a tapasztalataim/élményeim, remélem valamit segített...
2017. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!