Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakvizsga és a nyelvvizsga...

A szakvizsga és a nyelvvizsga mennyi pontot ér a felvételinél?

Figyelt kérdés

Idén ha minden jól megy sikerül megszereznem egy szakmát, plusz február elején megyek komplex nyelvvizsgára. Ennek az eredménye azonban még egy darabig nem lesz meg. A szakvizsga pedig év végén esedékes. Plusz pont viszont elvileg járna ezekért a felvételinél, de ha nincsenek még meg, akkor nem tölthetem fel őket :'D

Ilyenkor mi a teendő? Az idei felvételihez már semmiképp sem tudom ezeket a plusz dolgokat felhasználni?



2017. jan. 21. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Hogy mi hány pontot ér, az itt van: [link]


A hiánypótlási határidőig (július 12.) amilyen többletpontot tudsz igazolni, azt megkapod, amit nem, nem. A nyelvvizsgáknál általában 1 hónap a javítási idő, és még ugyanennyi, amíg kiállítják a bizonyítványt, úgyhogy ezzel valószínűleg nem lesz gond, ha sikerül a nyelvvizsga. Az év vége pedig nem tudom, itt mit takar.

Vizsgázz le minél hamarabb! Mást semmit nem tudsz csinálni. Csak az eredeti dokumentumokat fogadják el, igazolást nem, illetve nem is szoktak ilyen jellegű igazolást kiállítani sem nyelvvizsgaközpontok, sem pedig szakképzőhelyek.

2017. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Május végén lesz ha jól tudom a szakvizsga. Akkor remélhetőleg ezzel sem lesz gond.

Köszi! :)

2017. jan. 21. 22:17
 3/4 anonim válasza:
100%
Szia én is azt hittem hogy elkéstem a nyelvvizsgával de szerencsére tájékoztattak hogy ha az értesítést meg kapod hogy sikeresen teljesítetted akkor július 12.ig még feltudod tölteni. Nem kell aggódni ha nem jön meg a kemény fedeles bizonyítvány , kinyomtatod az értesítést azt betudod szkennelni.
2017. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper :)

Igazából kicsivel később rájöttem, hogy valószínűleg van rá lehetőség, hiszen az érettségik is később vannak :D

Csak hirtelen elbizonytalanodtam. Köszi!

2017. jan. 22. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!