Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemre érdemes...

Melyik egyetemre érdemes jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első sorban művészeti egyetemre szeretnék jelentkezni (MOME vagy Képző, tervezőgrafika) azonban mindenképp szükségem lenne egy B-tervre is amennyiben nem vennének fel művészetire 1-2 éven belül.

Amit érdemes tudni rólam, hogy 23 éves vagyok tehát sokáig nem szeretném már húzni ezt a dolgot, szeretnék mostmár mihamarabb bekerülni valahova, az sem probléma ha javítanom kell az érettségimen. Matekból mindig is borzalmas voltam akárhogy erőlködtem, így olyan szak ahova elengedhetetlen jó matekosnak lenni sajnos nem jöhet számításba. Fizikából, kémiából ha tanultam jó eredményeket értem el, ha nem akkor is sikerült összehoznom valamit számonkérésnél. A humán tárgyakból jó voltam, különösen töriből, angolból és japánból.

Nemrég kitöltöttem egy pályaorientációs tesztet is, hátha segít. Az értékek alapján irányító és innovatív képességeim jóval az átlag fölött vannak, módszeres és szociális képességeim minimálisan az átlag alatt, tárgyias képességeim pedig kicsivel az átlag felett állnak.

Érdekel a művészet, az informatika, a tudomány, idegen nyelvek, üzleti világ, természet védelem és különböző új technológiák.

Olyan diplomát szeretnék amivel jól el lehet helyezkedni itthon és külföldön is, (vagy legalább külföldön) mert biztos munkát és jó fizetést szeretnék. Már körbenéztem, hogy nagyjából mik vannak és education is voltam, de továbbra is tanácstalan vagyok. Van bármi ötletetek, hogy melyik egyetemre, melyik szakra lenne érdemes jelentkeznem a fentiek alapján? Első sorban Budapesten szeretnék tanulni, természetesen nem zárok ki teljesen más várost sem, viszont különböző okok miatt eléggé ragaszkodom a fővároshoz.



2017. jan. 22. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha érdekel az informatika és jól szeretnél keresni akkor menj informatikai szakra. (programtervező, gazdaságinformatika stb.)
2017. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Ebben van a pénz, nem a művészeti képzésekben.
2017. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Donald J. Trump ***** válasza:
20%

Tipikus minden érdekel, csak ne kelljen matekot tanulni...

Pedig természettudományos szakot simán megjelölhetnél 2.-3. helyeken, de művészetiseknek az építészmérnök sem esik annyira félre.

2017. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
MOME-t felejtsd el, olyan mint egy rossz szekta, átverés, és nagyon rosszul fogsz járni. Menj külföldre inkább.
2017. febr. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!