Egyetem vagy munka?

Figyelt kérdés

A Terv

Van egy okj-m tudnék benne dolgozni szeptembertől kb netto 120-140e-t vinnék haza. Van egy ráépülő két év után ezzel már kb 200at keresnék. (Vagy akár jövő tanévtől kezdenék egy releváns osztatlan egyetemi képzést (SE GYTK), viszont aggaszt hogy 30 lennék mire végzek.)


B Terv:

Most szeptembertől kezdek gazdasági szakon nemzetközi gazdálkodáson, vagy pénzügy és számvitelen valószínűleg a BME-GTKn az előbbi jobban vonz mivel már két nyelvet megtanultam ezt az egyetem alatt bővíthetem. Így 26 lennék mire végzek, de egyetem mellett tudok dolgozni/duálisan végzem ha van hely rá így tapasztalatom lenne


C terv: Egy év munka utána újra érettségi és a corvinuson gazdasági szakra menni. Jelenleg 410 pontom van ami oda kevés, de újraérettségizve biztos bejutnék (ugye anno nem az volt a cél) De nem tudom ér e annyit a BCE hogy emiatt várjak egy évet.


* a bce nek van fehérvári kara is amire akár idén is bejuthatnék viszont ott nincs ng csak psz



2017. máj. 11. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
cSak hogy tudd, nem az a lényeg hogy hány diplomája van az embernek, mennyi végzettsége, hanem az hogy mennyire önálló és stb. Lásd pl Gattyán Györgyöt, Magyarország kb. 3 -4ik lleggazdagabb embere, aki nem a politikából gazdagodott meg, hanem volt egy jó ötlete. mai világban a szerencse, jokor kell jo helyen számít.200 ezerből még nem futja saját lakásra mondjuk, ha elvégzed az egyetemet és akkor többet fogsz kereseni akkor végzed, ha te megelégszel, azzal a 200 ezerrel, akkor ne végezd el. Milyen okj szakmád van? Mennyi idős vagy? Egyetemet 35 évesen is ellehet végezni, .
2017. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban nem tudok segíteni, hogy melyik képzés lenne a jobb, de én azt választanám, ha tervezed, hogy továbbtanulsz, hogy most tedd meg, és ne várj éveket! Egyrészt, jobb folyamatában, mint akkor, ha már elszoktál tőle (nyilván, úgy sem lehetetlen), másrészt, minél fiatalabb vagy, annál jobban fog az agyad. Nem vicc.


Közben, lehet dolgozni, én csináltam 3 évig így, és mire megvolt a papír, szakmai tapasztalatom is volt. 120-140-et suli mellett is megkerestem. Az egyetem a kapcsolatok miatt is jó hely btw., sok szakmabeli munkát szereztem ezáltal.


Én azt javaslom, hogy ha tanulnál, akkor ne halaszd el! :)

2017. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyógyszertári asszisztens okj-m lesz nemsokára, ehhez kapcsolódna a gyógyszerész szak de ahhoz két emelt kell, van emeltem egy töri 87% de az oda nyilván nem releváns, ezért dolgoznék előtte egy évet asszisztensként amíg újraérettségizek.


A gazdasági szakok is mennének idén szeptembertől azokra van esélyem csak (pótfelvételivel szóval csak fizetős helyekre), de ezekkel sem lennének rossz kilátásaim.


23 vagyok a korom aggaszt, ha gyógyszerészetire mennék 29 évesen végeznék ha gazdaságira akkor csak 26 évesen lennék pályakezdő, nyilván suli alatt szerzett gyakorlatokkal.


Érdekelni mindkét terület érdekel.

2017. máj. 12. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerész 5 eves, szoval az nem lemaradás, mert piacképes.

Gazdasagi 26,5 evesen lenne meg, ha jo szakra mesz, ilyen idősen ezzel is van boven lehetőséged. Biztos, h tanulj, mem azert, h teli legyél papírral, hanem nem tudod, h mi lesz 10-15 ev mulva. Lehet h a gyogyszereszeket vagy a kozgazosokat ugy fogjak keresni, h csak na. Tanulj es bovitsd, szelesitsd a latokorodet. Minel több kapcsolat, szakmai tudás, annál tobb lehetőség. Ahogyan mondtad, sosem tudhatod, h kit ismersz meg az egyetemen, vagy azon kívül. De az biztos, h aki tanult (normalis dolgot), az rosszat nem tett. A normalis alatt nem anglisztikat meg kommunikációt értek. A felsorolt szakjaiddal van lehetőség, viszont a felkészülés rajuk a gyógyszerész a legnehezebb. Attól függ hova adod be, de nem biztos, h elsőre meglesz. De ne legyen igazam, es legyél sikeres! Sok sikert az eletben!

2017. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A BME-n jelenleg nincs duális képzés, így ott nem tudsz duálisra menni.

Szerintem a duális egyébként jó (tehát másik gazdasági egyetemet kell válasszál hozzá pl. BGE), legalább havi nettó 82875 Ft-ot kell kapjál évente 12 hónapon keresztül.(januártól közel nettó 90.000 Ft-ra változik a minimum díjazás a duális képzésben) Emellett ha tudsz még dolgozhatsz hétvégente , ahol tudsz.

Újra érettségizni csak a két (vagy egy) érettségi-felvételi tárgyból éri meg, mert a tanulmányi pontokat már nem tudod javítani, csak a két felvételi tárgy pontszámait tudod javítani.

2017. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

oda menj, ahol van duális képzés, hidd el, a tapasztalat többet számít, mint a diploma


amikor én kezdtem az egyetemet, akkor még nem volt ilyen, és mikor elvégeztem, akkor azért találtam nehezebben munkát, mert nem volt még tapasztalatom (a féléves szakmai gyakorlat lópikulát sem ér...)

2017. jún. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!