Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szegedi Tömörkény István...

A szegedi Tömörkény István Gimnáziumban van reál tagozat?

Figyelt kérdés
Vagy,ha nincs akkor azt írjátok le hogy milyen a biológia,kémia és fizika oktatás.Orvosira készülök és biológiából meg fizikából akarok emelt szinten érettségizni.Erre mennyire alkalmas a Tömörkény?

2017. máj. 22. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve végeztem, lehet, hogy már nem aktuális, amit mondok. Kifejezetten reál tagozat nincs, viszont van egy környezetvédelmi tagozat, ahol (egyéb környezetvédelmi órák mellett) kötelező a biológia fakultáció 3. és 4. osztályban. Ezen felül, ami nem humán, vagy nyelvi osztály, az az általános.

A biológia fakultáció elég népszerű, az szinte minden évben indult, a fizika az nálunk speciel nem, mert kevesen jelentkeztek, így hivatalosan nem indulhatott, de az egyik fizikatanár vállalta, hogy délután, nem hivatalos fakultációt tart, hogy ne csesszen ki azokkal, akiknek kellene az emelt fizika.

Elegendő szorgalommal és kitartással biztosan sikerülhet, nekem volt olyan évfolyamtársam, akit orvosira vettek fel. Nyilván nem egyszerű, és sokat kell tanulni, de ez mindenhol így van, egy Radnótiból se vesznek fel csak azért, mert az "Radnóti". A legtöbbünket oda vették fel, ahová menni szerettünk volna, úgyhogy én csak ajánlani tudom.

2017. máj. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!