Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Feljelentett az iskola mit...

Feljelentett az iskola mit csináljak?

Figyelt kérdés

Picit hosszú sztori..Szal 5.óta járok ebbe az iskolába,de ez egy ilyen hívős izéé..És amikor odamentem azóta előítéletek vannak velem szemben mert elváltak a szüleim,és isten előtt nincs elwállás-.-"

Nah és napról-napra jobban elmérgesedett a helyzet..Most 8.-as vagyok,és ma volt az a nap h végleg nem bírtam.Egyik órán kint maradtam a mosdóban,és végig bőgtem.Az óraadó tanár kijött,és megkérdezte h mi a baj.(Ő az egyetlen,aki bírt,és énis.)elmondtam.és maximálisan megértett,és mondta h szte is az lenne a yó ha keresnék másik sulit,mert észrevette h a helyzet.Nembírtam tovább,mert az egész osztály utál,és megszólt egész nap.És már nagyonrossz volt,és hazajöttem.És felhívta az oszt.fő anyut h elküldték a gyámügyesnek a levelet h engedély nélkül eljöttem suliból.És h ki fog jönni egy rendőr+gyámügyes.Mi lesz belőle?Decemberben leszek 14.Kell wmit fizetni?Vagy mi lesz?


2008. okt. 17. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyámügy ilyen hülyeségekkel nem foglalkozik. Tudom, mert önkormányzati dolgozó vagyok. Itt, a mi városunkban is van egyházi iskola, általános is, gimnázium is. Ezek szeretnek pattogni, megfélemlíteni, de ne hagyd magad. Az a helyzet, hogy neked tényleg a tanítási idő végéig ott kéne maradnod, és csak akkor mehetsz haza, ha anyukád írásban kikérőt küld veled a tanárodnak. Ez a hivatalos módja a dolognak. De azért, mert egyszer megszegsz egy szabályt, és hazamész engedély nélkül, még semmi nem fog történni. A rendőrség nem megy ki, attól egy percig se félj. A gyámügyhöz ha beérkezik egy ilyen levél, akkor muszáj vele foglalkozniuk, de nem fog történni semmi a világon. Valószínűleg küldenek majd anyukádnak egy levelet, hogy figyelmeztetik, ez többet nem fordulhat elő. Rosszabb esetben behívnak (bár lehet, hogy azzal még jobban is járnál), anyukáddal együtt és ott szóban elmondják, hogy ejnye-bejnye, aztán megkérdezik, miért csináltad ezt, akkor neked is van lehetőséged elmondani, hogy nem csak úgy ellógtál, hanem hogy miért mentél haza. És az egészet jegyzőkönyvbe veszik. A végén még az is lehet, hogy az iskoládat részesítik figyelmeztetésben.
2008. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Oh nagyon köszönöm,megnyugodtam:))

Am ma voltunk iskolát keresni,idág kettőben voltunk,és a másodikba visszavesznek,mert már jártam oda 2 évet:)))

2008. okt. 18. 10:05
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó hír!

És próbálj meg egyből szerényen, toleránsan beilleszkedni, mert végülis ott is te leszel a "jövevény" az osztályközösségben.

De irásod alapján (még a tartalmával ellentétben is) te egy értelmes, kiegyensúlyozott gazdag lelkivilágú ember lehetsz, ugyhogy hajrá!!

2008. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2008. okt. 18. 13:20
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, h ilyen rossz dolgok történnek Veled, de tudod: Minden rossz után, jön a jó dolog :)


Egyébként Én Közgazdasági Szakközépbe járok, 12-es vagyok és nekem sem szabadna szó nélkül elhagynom az iskolát. Bár nálunk a bejárati ajtónál szokott lenni takarító vagy valaki és ha valaki elmegy, akkor be kell írnia, hogy melyik tanár engedte el, és a saját ill. a tanár nevét.


Remélem most már nem lesz semmi baj az iskolával, próbálj visszailleszkedni és minden rendben lesz!! :)

2008. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:))
2008. okt. 19. 21:19
 17/21 anonim válasza:
100%

csak azt szeretném kérdezni, hogy ez melyik iskola volt? [az iskola nevét leírnád kérlek? azt a vallásos sulit] köszi.


am. részvétem a történtek végett =(

2008. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

öö..Köszike.De miért kéne az iskola neve?

AM MEG MA KAPTUNK EGY LEVELET,MELYBEN EZ VOLT:TISZTELT SZÜLŐ!

GYERMEKE,.... A MAI NAPON,2008 OKTÓBER 17.-ÉN ENGEDÉLY NÉLKÜL TÁVOZOTT AZ INTÉZMÉNYBŐL,A 2.TANÍTÁSI ÓRA UTÁN(pff hát kicsit sem mert a 3.)EZZEL MEGSZEGTE INTÉZMÉNYÜNK HÁZIRENDJÉT.AMENNYIBEN IGAZOLATLAN HIÁNYZÁSOK MEGHALADJÁK A 10 ÓRÁT,KÖTELESSÉGEM A JEGYZŐNÉL,VALAMINT A GYERMEKJÓLÉTI SZOLGÁLATNÁL JELENTENI.Pff..

2008. okt. 20. 17:10
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, jelentinük kell (bár szerintem a legtöbb iskola nem teszi ezt meg, mert akkor a gyámügyesek és a jegyzők ki se látnának a munkából). De ez nem jelenti azt, hogy bármi bajod lesz ebből. Mint már leírtam, maximum behívnak egy kis ejnyebejnyére. Nekem anno volt egy osztálytársam, akit 17 évesen bolti lopáson kaptak, megúszta annyiaval, hogy a jegyző előtt el kellett mondania, hogy megbánta és nem fordul elő többet. Meg persze a lopott értéket meg kellett téríteni. Ezzel most senkit nem akarok erre bíztatni, csak azt mondom, hogy nem kell félni, mert ilyen pitiáner üggyel nem igazán foglalkozik senki, csak az iskola akar megfélemlíteni.

Üdv

az önkormányzati dolgozó, aki egyszer már írt

2008. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a szituációban a többség (az iskola, a vezetése, az osztálytársaid, a tanárok) elhitették Veled, hogy van okod szégyenkezni és hogy tehetetlen vagy. Nem csoda, ezt egy 14 évessel még meg lehet tenni, mert az önálló gondolkodáshoz a korodbelieknek még támogatásra van szüksége felnőtt részéről.


Valójában nekik van miért szégyenkezni. Ha elüvöltenéd magad a húzós szitukban, hogy hol itt a szeretet (esetleg idéznél is a Bibliából, keress idevágó részt Jézus szavai között ;-) ), és nem hagynád hogy kizökkentsenek a dominanciából, amire Neked VAN alapod, nekik NINCS, akkor mindjárt megfordulna a helyzet.


Mindezt persze csak addig is, amíg nem kerülsz át a másik suliba.


Egyébként ez úgy megy, hogy megegyeztek a sulival a kezdésben (akár másnapra), akkora már oda mész be tanulni, még szólnod sem kell a régi suliban, mert az új suli fogja lepapírozni.


Hogy miért kellene megírnod az iskola nevét?

Azért hogy legalább az a néhány olvasó itt tudja, hogy mit várhat el attól az iskolától. Ugyanakkor nem ártana, ha TE jelentenéd mindezt a gyámügyön, hogy tudjanak róla. NINCS VESZTENIVALÓD, azonban helyes egy ilyen undorító álszent intézményre legalább szégyent hozni, de inkább figyelmeztetést is. Így segíthetsz másoknak, hogy ne keveredjenek ilyen helyzetbe, és ez a tudat Neked is segít.


NEM BÁNHATNAK ÍGY EGY GYEREKKEL, AZ Ő FELADATUK A GYERMEK SZELLEMI FEJLESZTÉSE, NEM TÖNKRETÉTELE.


Ez az igazság. :)

2008. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!