Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy "magántaná...

Mi kell ahhoz, hogy "magántanár" legyek?

Figyelt kérdés
Közép iskolás, 10.-es vagyok és informatikát nagyon értem, 5ös voltam mindig belőle és jól jönne kis pénz. Szívesen tanítanék egy-két gyereket infoból, korrepetálnék. Mi kell ehhez, hogy tudnék?
2008. okt. 21. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha legálisan akarod csinálni, akkor válalkozói, ha nem akkor semmi, csak tudás. Na persze más kérdés, hogy amennyiben nem tudsz kiemelkedő eredményt felmutatni informatikából (mondjuk egy-két programnyelv ismeretét), akkor a kutya se fog fizetni azért hogy tanísd, mivel inkább végzett tanárhoz is jár a pénzéért az ember.
2008. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék az előttem szólóval: én magántanár vagyok, végzettségem szerint középiskolai francia- és orosztanár, ehhez képest svédet tanítok, amiből pedig még nyelvvizsgám sincs. Köszönöm, nagyon jól megfizetnek (ritka nyelv lévén), és én helytállok, minden egyes tanítványom ezt mondja.

Tény, hogy nagyon jó előadói képesség kell a tanításhoz, és kell egy bizonyos idegzet. Nem olyan durva, mint egy állami intézményben tanítani (soha nem tenném újra), de azért nehéz mindig újat mutatni, mindig dinamikusnak lenni, és főleg intuitívnak: lélekben nagyon közel kell állnod a tanítványodhoz, meg kell értened, mit és miért nem ért (talán ez a legnehezebb). Ennek függvényében kell kijelölnöd a tanulás ütemét, és a magyarázatod is így kell alakítanod.

Összességében azt mondanám, tanításra születni kell, persze nincs kizárva, hogy a képességeidet később továbbfejleszd.

A dolog hivatalos részét az előző válaszoló vázolta, annyiban egészíteném ki, hogy nem kell minden esetben egyéni vállalkozói igazolvány, én pl. 7-es adószámmal tanítok, számlaképes vagyok, minden teljesen legális vállalkozói nélkül is. :)

2008. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi idősseb egyelőre illegálisan érné meg neked is.... Szerintem szólj az infotanárodnak, hogy esetleg nincs-e valaki akinek tudsz segíteni, vagy tegyél ki felhívást a faliújságra.
2008. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!