Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinál egy informatikus...

Mit csinál egy informatikus könyvtáros?

Figyelt kérdés
2017. dec. 22. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leltarozas, konyvek kiadasa, visszavetele, rogzitese rendszerben, konyvek visszapakolasa, esetleg konyvek megrendelese, igenyen felmerese. Azt nem tudom, hogy ezt menyiert csinaljak.
2017. dec. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább munkát keres. A munkaerőpiac ezen szegmense igencsak telített, nagyon kevesen tudnak elhelyezkedni szakmán belül, általában kihalásos alapon ürülnek meg a helyek. És mindezt megalázóan alacsony fizetésért.
2017. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerül egyáltalán elhelyezkednie, akkor is azon izgul, hogy a hónap végéig van-e mit ennie.


Jó Tanács: Minél messzebbre kerüld el szerintem.

2017. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De kjt alapjan kapjak a fizetest, amibe beszamithatod a nyelvvizsgakat, vagy nem igy van? Akkor az mar nem rossz fizetes
2017. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kettőt ismerek, az egyikük az MTA egyik kutatóintézetében könyvtáros, részleteiben nem is értem a munkáját. Elsősorban nem könyveket kölcsönöz, hanem cikkeket keres és vásárol, van ennek valami nemzetközi piaca. És nem csak kölcsönöz, hanem meg is nézi, hogy adott cikket kik hivatkoztak, vagy adott témában az utóbbi 3 évben mik a legfelkapottabb cikkek.


A másikuk sima iskolai könyvtáros egy középiskolában. Ő a kölcsönzésen kívül iskolai ünnepségeket szervez, szerkeszti az iskolaújságot, meg általános adminisztratív segéderő, ha éppen válsághelyzet van. (Mostanában gyakran van)

2017. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nem , ismerek egy harmadikat is, ő a családi borászatban dolgozik :)
2017. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából stimmel, amit az 1. válaszadó írt. Kis könyvtárban kb. ezt mind egyszerre, nagyobban speciálisan egyes feladatokat lát el.


Azzal nem tudok egyetérteni, hogy nagyjából munkát keres, mert mostanában az a baj inkább, hogy a könyvtárak hiába keresnek embert, sokszor még jelentkező sincs. Szóval ha valaki hajlandó mondjuk elköltözni munka miatt másik városba, még melót is találhat. (12 éve vagyok könyvtáros; jelenleg a második munkahelyen, de mindkettőért költözni kellett.)

Viszont a fizetés az tényleg nem túl rózsás. Illetve ahogy nézzük: 2018-tól a bruttó alapbér 180 500 (kézhez kapsz nagyjából 115.000 - 120.000 Forintot), viszont ez a jelenlegi állás szerint nem is nagyon változik hosszú éveken át.

Ugye a ledolgozott évek és a végzettség szerint változna a fizetésed (normális esetben növekedne); na most itt van a táblázat, a jelenlegi állapotról:

[link]


Egy főiskolai diplomával is évtizedeken át annyit kapsz, mint az, aki érettségi után kerül a könyvtárba nem szakirányú feladat ellátásra.

2018. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!