Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus gyakornok?

Szandy :) kérdése:

Pszichológus gyakornok?

Figyelt kérdés
Még BSc-n tanulok, azonban a következő félévben szeretnék gyakornokként foglalatoskodni. Pszichológus hallgatóként milyen területen tudnák tényleges tapasztalatot szerezni? Esetleg van arra esélyem, hogy egy praktizáló terapeuta mellé kerülhetek, akár mint segítője?

2018. jan. 12. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ez csak mesteren működik, ott viszont a tantervi keret része, legalábbis ami a klinikumot illeti. Ovikban, vagy a kiválasztás területén több esélyed van szerintem, egy barátnőm pl. most végez alapszakon és ő már munkapszichológusokkal és HR-esekkel együtt melózik, rendesen kap fizut is.:) Magának kereste a munkát, nem sulin keresztül zajlott semmi, de legalább részben olyan területen van, amivel később is fog dolgozni.
2018. jan. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

BA képzés közepén nincs gyakorlatilag semmilyen kompetenciád ahhoz, hogy terapeuta mellett dolgozz, mint segítő. Mégis mit tudnál csinálni? A dokumentumokba nem láthatsz bele, az ülésekre nem ülhetsz be, max. beszélgethetsz a pszichológussal arról, miből áll a munkája...


Nem tudom, hova jársz, de nálunk eléggé hangsúlyozták, hogy az önkéntes munka a kulcs mindenhez. Naiv elképzelés, hogy te BA alatt gyakornokoskodhatsz szakmába vágóan, ilyen nem igazán létezik sajnos. A mesterképzésen van szakmai gyakorlat, ahogy az első is írja, de ott már vannak is kompetenciáid, egyedül meg tudsz csinálni dolgokat, felügyelettel, szupervízióval. BA alatt marad az önkéntes munka, ami viszont rengeteg lehetőséget jelent. Mehetsz bármilyen alapítványhoz, szervezethez, gyermekotthonba, mentorkodhatsz, korrepetálhatsz hátrányos helyzetű gyerekeket, mehetsz hospice-szolgálathoz stb. Válassz az érdeklődésednek megfelelően, és beleláthatsz akár abba is, hogyan működik bizonyos területeken a pszichológus munkája.

2018. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a hasznos válaszokat :)


Később állásjelentkezések során az önkénteskedés is beleszámít a "szakmai tapasztalatba"?

2018. jan. 12. 13:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sok helyen voltam önkéntes az egyetemi évek alatt, főleg alapítványoknál vagy azok által szervezett munkakörben (pl. kórház). Beleírtam mindet az önéletrajzomba. Néhány éve végeztem, azóta is benne van és figyelembe is vették nekem mindig.A legtöbben HR gyakornokok szoktak lenni ezzel a végzettséggel, vagy alapítványoknál önkénteskednek, ahogy én tettem.
2018. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!