Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angliai diplomával többet...

Angliai diplomával többet keresnék mint egy magyarországi diplomával pályakezdőként?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, egy informatikai BSc diplomával keresnék munkát Magyarországon, amit Angliában szereztem, akkor mennyi kezdőfizetésre számíthatok?

Előnyben lennék egy olyannal szemben akinek magyar diplomája van? Fizetésileg eltérne az én bérem már pályakezdőként?



2018. júl. 17. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem jutsz előnyhöz ez által. Amúgy is az számít inkább, mit tudsz konkrétan és miket csináltál eddig.
2018. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Jó lenne ha szakot is írtál volna :)


Amúgy nincs külömbség. Egy jobb magyar egyetem is hozza az átlag külföldi szintet.


Én Hollandiába jártam egyetemre, de ott jöttem rá, hogy kicsit túlságosan könnyű egyetemre jutottam be és, hogy a legjobb magyar egyetemeken ennél jóval többet tudnék tanulni és maximum annyi előnnyel járna a külföldi egyetem nekem, hogy ott Hollandiában könnyebben tudtam volna munkát találni.


Meg talán jobban elhiszik itthon hogy beszéled az angolt, de azt is ki tudod váltani egy C1-C2es nyelvvizsgával. Ami nekem már 16 éves korom óta van szóval ... Minek fizessek kb 3x annyit egy rosszabb diplomáért külföldön?


Persze léteznek nagy nevű egyetemek, ahova presztizs járni pl.: Cambridge, de ebben az esetben sem az számít, hogy küldöldi egyetemre jártál hanem az adott egyetem hírneve...


Nyugodtan menj külföldi egyetemre rengeteg jó ok van rá, de nem tartozik ide a pénz és elismerés. Ha kifejezetten ambíciózus vagy az itthoni egyetemi éveid alatt is tudsz európa pármelyik országában gyakornoki pozíciót vállalni meg később dolgozni...

2018. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A magyar egyetemek meg sem fordultak a fejemben. Semmiképp.


Egyébként írtam hogy egy BSc informatika szakról lenne szó...

2018. júl. 17. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ja bocs ... Én amúgy szofver fejlesztő BASc szakon voltam kint.
2018. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Magyarorszagon talan inkabb hatrany lenne. Angliai diplomaval konnyebb elhelyezkedni kulfoldon, es az atlag kereset is magasabb. De ha kifejezetten magyarorszagon akarsz dolgozni, akkor hulyeseg kulfoldon tanulni.
2018. júl. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyan miért lenne hátrány egy angol diplomával munkát keresni Magyarországon, mikor abban az országban tényként van kezelve, hogy a magyar oktatási rendszer romokban? (Anglia egyik legrosszabb egyeteme meg felér egy miskolcival világranglistán is...)

Vagy a munkáltatók jobban szeretik az ötösamatekom üveges tekintetű magolós magyar informatikus munkavállalókat?

2018. júl. 20. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!