Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most őszintén, szerintetek...

Most őszintén, szerintetek érettségin nagyon nagy dolog lenne, ha valaki megbukna? Tényleg nem nehéz összeszedni azt a 10%-ot?

Figyelt kérdés
A tanárok rendesek, segítőkészek, de minent úgy csinálnak, ahogyan kell, komolyan veszik, és a tételek sem lesznek sorban. Könnyű megbukni vagy nem? =(
2010. jún. 19. 21:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Szóbeliről beszélek természetesen.


Ja és nem minent, hanem mindent.

2010. jún. 19. 21:57
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ hogy hogy sikerült az írásbelid.

Ha jól akkor már tényleg minimális a tudás amit megkövetelnek. Öcsém elég durván diszlexiás és diszgráfiás de még neki is sikerült.

Szóval nyugi.utána már semminek fog tűnni az egész.:)

2010. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Aki tanul, annak nehéz megbukni, aki nem, annak valamivel könnyebb. De aki bejutott egy középiskolába, és nem tud leérettségizni, annak komoly problémái vannak. Tapasztalatom szerint az érettségi az első (és sokak életében az egyetlen) olyan "komolyabb" vizsga, amitől mindenki parázik, aztán a nagy többség röhögve jön ki róla.


Engem csak az zavar valamennyire, hogy ennyire sok a "jajj megbukok" kérdés, meg a "jajj mennyire lehet nehéz".

Egyrészt nem itt kéne irogatni, hanem tanulni (ez nem a kérdezőnek szól). Másrészt meg középiskolában általánosan bevezetnék hasonló vizsgaszituációkat, mert a mai diákok nincsenek hozzászokva az ilyen szituációkhoz, így eléggé megterheli az amúgy is gyenge lelkecskéjüket. Igazából azt akarom ezzel kifejezni, hogy el vannak puhulva és lustulva, aztán ha jön egy komolyabb akadály, akkor mindenki be van sz@rva. Aztán csodálkozna, hogy nincsenek életképes emberek.

2010. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáz,ha valaki nem tudja összeszedni a 10%-t.

Szerintem nehéz megbukni.

2010. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mai diákok, jááájj. Utálom az általánosítást. Egy jobb helyen a diákok nagyrésze előrehozottan érettségizik, legalább egy tárgyból, és nyelvvizsgát is szerez. Na bumm, ott a vizsgatapasztalat.
2010. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, teljesen igazad/igazatok van mindenben.

Az én lelkem nagyon megviseli, hetek óta 3 óra hossza a maximális amit egy éjszaka tudok aludni, szóbeli napján le sem fekszek, úgysem fog menni az alvás, az éjszakákat végigbőgöm vagy olvasgatom a tételt, de semmi nem akar megmaradni. Most tanultam törit, 7 tétel 6 óra alatt... Teljesen kikészültem, ott is hagytam. Most rátértem a magyarra, megnéztem Az arany ember-t, hogy legyen egy kis fogalmam róla, de nem sok maradt meg, olyan értelmetlen nekem... :-S

Minket nem feleltettek szinte sosem, aki akart, az kiment felelni, nem volt kötelező, én meg nem is erőltettem, mert nagyon szégyenlős vagyok, meg sem merek szólalni. :-(

Mi lesz velem??? :-(

2010. jún. 19. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
76%, valóban rosszul fogalmaztam, a lényeg az, hogy túlságosan el vannak kényelmesedve a diákok általában. Aki előrehozott érettségiket tesz, az azért szorgalmasabb, és annak általában az egész érettségi helyzet sem okoz különösebb megterhelést.
2010. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugi,ne parázz és a vizsga előtti este mindenképp aludj.

Nem lesz jobb,ha fáradt leszel vizsgán.

Ne sírj,én szerdán szóbeliztem,semmi az egész.

Tanulj,koncentrálj,pihenj egy kicsit tanulás közben.

2010. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem kell félni a szóbeli érettségitől! Nyelvtanból pl. egy betűt nem tanultam, nem is húztam könnyű tételt, de túl nehezet sem, viszont órákon azért néha-néha a pad alatt való zabálás, meg keresztrejtvény fejtés, rajzolgatás, kártyázás, stb közben figyelgettem is. Beugrott. =). Meg ott van a tanárod, ő szóbeliztet, valamennyire csak ismer már, tudja hogy félénkebb vagy, akkor úgy is áll hozzád. Ha nagyon nagyon rossz felé indulsz el a szóbeli során, szól neked, hogy "gondold csak át még egyszer", a szádba adja már a választ végső esetben! Senkinek nem érdeke, hogy megbukj az érettségin! Tanár is azt szeretné, hogy minél jobb eredményt érj el. Nem kell ennyire ráparázni, az csak görcsössé tesz. Mondjuk én elég bőbeszédű gyerek vagyok, ki tudom fejezni magamat szóban is gond nélkül, így könnyen beszélek, nem tudom milyen szótlan diáknak lenni. De a görcsölés semmi jót nem tesz! Izzad a tenyered, megbotlik a nyelved, azt is elfelejted hirtelen amit tudsz, leesik a vérnyomásod, elsápadsz, majd ájultan kiborulsz a padból =). Az kinek lenne jó? Tanárok vehetik jegyzőkönyvbe, felesleges papírmunka =). Ha nagyon parázol, ajánlom, nézd meg a következő videót, biztos jókedvre derülsz =).


http://www.youtube.com/watch?v=N_dfKsKX49w



Az egyik válaszolónak üzenem, hogy az, hogy előrehozott érettségizik valaki, az nem ad kellő tapasztalatot, mert ugyanaz a követelmény ott is. Esetleg a nyelvvizsga, na az már igen =). Előrehozott érettségin csak lesz fogalma, hogy is zajlik. Az érettségin való megfelelés kutyafüle SE a szakmai vizsgán (OKJ) való megfeleléshez! Ott 60% még elégtelen, 61%-tól kettes. Legalábbis nekem mind a két szakmámnál ez volt a rendszer. Egyetemen egy zh-n simán bukik az ember még 50%-al is egyes tárgyakból, de ha az orvosi képzésre gondolok, akkor ott magasabb a megfelelési küszöb. Gondolj csak bele, olyan műtene meg, aki 50-60%-ra vizsgázott mindig... Akkor inkább már a természetes halál =). Ezért szokta az elsősöket mellbe vágni az egyetemen az első zh-k próbatétele, nem ehhez vannak szokva... Persze vannak akik jól veszik a kanyart, de sokan kicsúsznak, aztán pót zh, aláírás pótlások sorozata, végül a "majd következő félévben" (ha indítják a tárgyat) vagy "majd jövőre" effektus lép fel =).

2010. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném ezt a vizsgatapasztalatos dolgot, ha már rátértünk az egyetemi részre, hogy nálunk volt olyan tárgy, ahol minden zh-n legalább 70%-ot el kellett érni, hogy vizsgázni mehessünk, és mondta, hogy örüljünk, hogy nem 100%-os a beugró. A szaktársaim 90%-a meg úgy áll a vizsgákhoz, hogy "inkább vizsgázzunk írásban, mert akkor tudok puskázni". Nem tudják, hogyan működik egy normális szóbeli vizsga, nem tudnak előadni, sőt, sokan még azt sem tudják, hogy mi az, hogy "tesztes vizsga" vagy kisesszé/nagyesszé. Szerintetek ezek felkészített emberek? (hozzáteszem, az ilyenek többsége költségtérítéses képzésben tanul)
2010. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!