Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik az emberek...

Miért erőltetik az emberek még mindig azt a poént/tévképzetet, hogy az egyetemisták a mekiben fognak dolgozni?

Figyelt kérdés
Jobb esetben szakközepet/szakmunkást végzett ismerőseim a mai napig fröcsögnek hogy én úgyis mekiben fogok dolgozni, holott a mérnökinfó nem éppen egy alibi szak szerintem. Csak engem idegesít ez az erőltetett sz@r poén?
2019. jan. 20. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Sok egyetemista ott diákmunkázik. Főleg, mert a munkaidő ősszeegyeztethető a sulival. Szerintem innen a sztereotípia.

Persze olyan is van, aki semmitérő diplomával ott ragad...

2019. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most a diploma utáni munkára gondoltam. Természetes hogy van semmitérő diploma, de azt, hogy mérnökinfós diplomával ne találjak munkát, azt elképzelhetetlennek tartom
2019. jan. 20. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Engem is a szakközepes ismerősök találtak be ezzel a szar poénnal. Én letudtam annyival, hogy csak féltékenyek.
2019. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, én is hallottam már ezt olyan embertől, aki egy OKJ-t nem tudott elvégezni, most meg szalag mellett áll. Szóval nem kell ezzel foglalkozni.
2019. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Attól, hogy valaki szakmunkást csinál nem jelenti azt, hogy hülye, sem azt, hogy féltékeny. Pár szakmában többet keresnek, mint néhány diplomás, főleg ha elindít egy jó vállalkozást. Azért akarom ezt tisztázni, mert amíg az egyetemisták cikizik őket, visszafele is meg fog történni..

Én egyébként úgy gondolom, pár évvel ezelőttről maradt ez meg, amikor bárki lazán bejutott egy egyetemre és tényleg semmit nem ért a tucatdiplomája. Tényleg leszokhatnának róla, hiszen egyre nehezebb és nehezebb bejutni és bent maradni, ez a poén ma már nem helytálló. Mondd ezt el nekik is, aztán ne foglalkozz ezzel, rosszindulatra nem megoldás a rosszindulat.

2019. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!