Mi az a politechnikum?

Figyelt kérdés
Lehet h tudatlan vagyok, de miben más a többi iskolától?
2008. nov. 9. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ma ilyen elnevezésű iskolatípus nincs hivatalosan, pár évtizede létezett. Lényegében a szakközépiskola szinonímája. Szabad-lefordítva: "többféle szakképzést adó iskola", amely érettségit is ad (tehát NEM szakmunkásképző, vagyis mai nevén szakiskola).

Volt olyan időszak, amikor alapértelmezésben öt tanévig tartott.


Technikusképzés megnevezéssel jelenleg is van iskolatípus. Ez érettségire épülő képzés, tehát 13. és 14. évfolyamot jelent. Ide általában a már szakközépiskolát végzett emberek kerülnek, közvetlen az érettségi után, amikor is nem akartak/tudtak felsőoktatásba kerülni, de egy komolyabb, töményebb szakmai képesítést, papírt szeretnének.


Természetesen technikust különböző konkrét szakmákra képeznek, tehát nincs "egyen-technikus". Vendéglátóipari, villamosipari stb.


fifikus_fizikus

2008. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nevében van ilyen elnevezésű suli: Közgazdasági Politechnikum Gimnázium és Szakközépiskola. Gyakorlatilag gimi, de plussz dolgokat is ad.

www.poli.hu

Én ide jártam...

Üdv.

2008. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!