Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek hogy vannak németül...

Ezek hogy vannak németül haben-nel? A kérdőjel is hozzá tartozik ;)

Figyelt kérdés
Aludtak. Hallották. Láttad. Megcsinálták. Dolgoztam. Hallottátok. Láttátok? Dolgozott? Megcsináltátok. Dolgoztál? Látták. Látott. Aludtál? Aludtatok. Hallottam. Aludtunk. Dolgoztatok? Megcsináltam. Hallottátok? Aludtam.
2010. júl. 12. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Sie haben geschlafen. Sie haben (es) gehört. Sie haben (es) gemacht. Ich habe gearbeitet. Habt ihr (es) gesehen? Hat er gearbeitet? Ihr habt (es) gemacht. Hast du gearbeitet? Sie haben (es) gesehen. Er hat gesehen. Hast du geschlafen? Ihr habt geschlafen. Ich habe (es) gehört. Wir haben geschlafen. Habt ihr gearbeitet? Ich habe (es) gemacht. Habt ihr (es) gehört? Ich habe geschlafen.


nemtudom mire kell, de szivesen :p

2010. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
most csináltad meg a háziját.:P a ragozást tanuld meg ember...
2010. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
milyen ház? nyár van :D
2010. júl. 12. 20:34
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 12. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Sie haben geschlafen. Sie haben es gehört. A hören kötelezően tárgyas így KELL bele az "es".vagy passivban. Es ist gehört worden.

Láttad. Du hast es gesehen./Es ist von dir gesehen worden.

Megcsinálták. Es ist gemacht worden./ Sie haben es gemacht.

Dolgoztam. Ich habe gearbeitet.

Hallottátok. Ihr habt es gehört./ Es ist von euch gehört worden.

Láttátok? Habt ihr es gesehen?

Dolgozott? Hat er/sie gearbeitet?

Megcsináltátok. Ihr habt es gemacht. Es ist von euch gemacht worden.

Dolgoztál? Habt

2010. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!