Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem jön ki a labda...

Miért nem jön ki a labda tölcsérből? Többi lentebb

Figyelt kérdés
Ezt kaptuk házinak hogy keress rá hogy miert nem ,, megy fel a levegobe” a pingponglabda tölcsérből amikor fujjuk fel a levegot.Kerestem a valaszt de nem talaltam.Kérlek elmagyarázzátok?

#Bernoulli #Törvény pingponglabda tölcsér kisérlet
2019. szept. 4. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A "régiek" még emlékezhetnek rá, amikor Öveges Professzor Úr, egy kedves kísérletében a rakéta porszívó nyomóoldalához csatlakoztatta a gégecsövet, és felette a pingponglabdát megtáncoltatta.

Hát igen, egy kis nosztalgia. Annak idején nem show-műsorok mentek a televízióban.

A filmet nem találtam a youtube-on, de aki ugyesebb nálam, lehet mogy megtalálja.

Egy leírást viszont itt találsz magyarázattal:

[link]


A jelenség lényege abban áll, hogy áramló közegben a nyomás lecsökken. Így a labdát gyakorlatilag a külső (nagyobb) nyomás tartja stabilan.

Aki felleli ezt a régi Öveges filmet a nyomás témához kapcsolódóan, linkelje már be, hasznos lesz a kérdezőnek.


Abban a kisfilmben más hasznos kísérlet is volt. Pl. egymás mellé rakot két meggyujtott gyertya lángjai közé fújva, a lángok egymáshoz közelebb jutnak. Talán még a Magnus-hatás is abban volt.

Kár, hogy most már ilyeneket nem adnak le televízióban. Még kb. 15 évvel ezelőtt a Filmmúzeumon is sugároztak egy csomó Öveges-féle kísérletet, persze ezt az adót is megszüntették azóta. Őszintén sajnálom a mai diákokat, hogy a tanulásnak, a fizika megkedvelésének ezt a módját mára megszüntették.


A youtube-on találtam egy hasonló videót, igaz nem Öveges-féle és nem is magyar, de talán pótcselekvésnek megfelel ez is:


https://www.youtube.com/watch?v=V2deFgyj3XQ


Jó szórakozást, otthon is meg lehet csinálni, csak egy szívószál kell meg pingpong labda.

2019. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Kiegészítés: Az első linknél a 2.Táncoló labdák fejezetet válasszátok ki, ott van a kérdésbeli kísérlet és magyarázata. Valamiért rosszul linkelődött be, de remélem azért megtaláljátok.
2019. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Na még ezt is meg lehet nézni. Ez konkrétan a tölcséres kísérlet. A magyarázat ugyanaz mint föntebb írtam.


https://www.youtube.com/watch?v=N-9YdsjWPTY

2019. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom!!Ez nagyon jól jött.Köszönöm.Egyébként most kezdtem a fizikát és nagyon tetszik.:)
2019. szept. 4. 17:58
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Öveges Professzor Úrnak van egyébként egy olyan filmsorozata hogy Legkedvesebb kísérleteim. Bár ez a youtube-on nem lelhető, én bízok abban hogy valahol megtalálod. (A mai fiatal generáció kellően ügyes ehhez). Abból lehet sokat tanulni, és megszereti a fizikát az ember akaratlanul is.
2019. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha érdekel a fizika, akkor egyébként tudok ajánlani hasznos magyar nyelvű kísérletbemutató előadássorozatokat, amiből sokat lehet tanulni, és megismerni a hétköznapjainkban is előforduló fizikai jelenségek hátterét, magyarázatokatt. Ezügyben privátban lehet keresni.
2019. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kb. 2,5 órás összeállítás Öveges professzor kisérleteiből.


[link]

2019. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez nagyon jó. 35.percnél van a kísérlet.
2019. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mint mondtam nagyon tetszik a fizika es láttam hogy öveges professzornak vannak könyvei. Az lenne kérdésem hogy melyik könyvetvegyek Meg ami úgymond kezdőknek van mint például én ,aki idén kezdte?
2019. szept. 7. 18:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Övegesnek minden könyve nagyon jó, és szinte mindegyik kezdőknek van. Javaslom, nézz körül a könyvtáratokban, biztos van több is. Vagy bemész egy könyvesboltba, lapozgasd át őket, amelyik megtetszik beszerzed.
2019. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!