Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani az alábbi...

Hogy kell megoldani az alábbi feladatot? (statika- szilárdságtan)

Figyelt kérdés

[link]


Adva van egy furatos kör keresztmetszetű hengeres test amin van egy tárcsa is. Megvan adva az xy és az zy nézet, ezen egyértelműen látszik a test. Adva van az F erő, az l1 és az l2.


A feladat hogy meg kell rajzolni a test hajlítónyomaték és csavarónyomaték igénybevételi ábráját. Értem hogy előbb ehhez a jobb oldali rajzon a támasztó erőrendszert kellene meghatározni de egyszerűen nem tudok elindulni. Kérlek írjátok le a megoldás menetét. Köszönöm.



2019. dec. 3. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A teljes feladatot nem oldom meg helyetted, mert az a te dolgod, de a lépések vázlatosan:


Indulj ki a feladatból. Meg kell határozni a hajlítónyomaték-ábrát. Ehhez először figyeld meg, mi fejt ki hajlítóirányú nyomatékot; ez a jobb oldali ábrából elég egyszerűen leolvasható kell, hogy legyen. Ne felejtsd, hogy a tárcsának is lehet súlya, ami ilyen erőnek számíthat (nem írtad, van-e neki, szóval nem tudom).

Most figyeld meg a csavarást. Ehhez meg kell találnod azt az erőt, amely csavar (nem lesz nehéz, egy erő van...). Hogy meghatározd belőle a csavaró nyomatékot, tudni kell az erőkart is. Ezúttal a bal oldali ábra lesz segítségedre, nem kéne gondot okozzon.

Ha idáig eljutottál, meg kell határoznod, hogy a rúd melyik része van terhelésnek kitéve. Ezt elvileg a jegyzetedből simán ki kéne tudnod ásni, de egy keveset segítek: a hajlító nyomaték lineárisan nő (azt már nem mondom meg, melyik irányba, és honnan hova), a csavaró nyomaték pedig végig állandó.

2019. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos nem értem teljesen. Látom hogy egy erő van és egy befalazás. Azt is értem hogy a megadott F erő csavarni fogja a testet. De ebből hogyan lehet meghatározni a támasztó erőrendszert a jobb oldali rajzon?
2019. dec. 4. 00:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, de valahol eléggé nem figyelhettél órán, ha félév végén ez még nem megy... Gondolj bele egy kicsit, hol van az a hely a jobb oldali ábrán, ahol bármi is ellenáll az F erőnek? A befalazásnál. És mekkora erővel áll neki ellen? Nos, mekkorának kell lennie a támaszerőnek, hogy a rúd ne mozduljon el? Ebből megkapod, hogy mekkora a támasztóerő, és hol értelmezzük.
2019. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem tanulok most ilyesmit, csak szeretnék felkészülni a következő félévre és ezért tanulgatok itthon önszorgalomból iyesmit...
2019. dec. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!