Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi lesz a K (-2;3) középpo...

Mennyi lesz a K (-2;3) középpontú, r=5 sugarú kör és az y=-41/4 vezéregyenesű, F (-2; -39/4) fókuszú parabola közös pontjai által határolt sokszög területe?

Figyelt kérdés
A kör egyenlete: (x+4)^2+(y-3)^2=5^2 eddig eljutottam, de ezután mit kell csinálni?

2019. dec. 27. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ma még hány ilyen kérdés lesz? Miért nem írod ki egybe az összeset, igaz lehet nem férne el egy kérdésben.. fotózd le az egész feladatsort, töltsd fel és hátha valaki megcsinálja helyetted.. komolyan csak ezeket látni itt egész nap..
2019. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dq ***** válasza:

Fel kell írni a parabolát is. Függőleges tengelyű lesz, y=ax^2+bx+c alakú egyenlettel, egy ilyennek ki tudod számolni a metszéseit egy körrel (általános esetben négy megoldás van, de ha ügyes vagy, szerintem nem kell másodfokúnál nagyobb egyenletet megoldanod).

Kapsz 0,1,..4 metszéspontot, majd ezeknek a konvex burkának a területét kell negadnod.

Mondjuk úgy, hogy diszjunkt háromszögekre bontod szét, és az egyes háromszögekét vektoriális szorzással.

2019. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dq ***** válasza:

#1:

1 kérdésbe csak 1 kérdést írjon ki.

2019. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: Köszönöm, de olyan válaszát vártam, aki ebben a témában okosabb, mint én, de a válaszod alapján te nem ilyen vagy.

A második válaszadónak pedig köszönöm :)

2019. dec. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!