Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ebben a...

Répatekerő kérdése:

Tudnátok segíteni ebben a kombinatorikai feladatban? Sajnos nem tudok rájönni a megoldásra.

Figyelt kérdés

A kérdés így szól: Egy gyárban 23 munkás dolgozik egyesével 3 órás váltásban éjjel-nappal Hányféleképpen lehet az első 24 óra beosztását elkészíteni, ha tudjuk, hogy egy munkás sem dolgozik egy nap két műszakban?

Milyen kombinatorikai alapesetet valósít meg a feladat?


Ha valaki erre tudna megoldást, akkor azt nagyon megköszönném. Sajnos már több, mint 2 órája kínlódok vele. :D



2020. ápr. 12. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet ezen két órát kínlódni? Megvan a megoldás, csak nem jön ki? Mert amúgy öt perc alatt eszedbe jut az összes ötlet, kiválasztod a legjobbat, oszt' legfeljebb nem jó :)


24/3 = 8, tehát 8 embert kell kiválasztani 23 emberből. Az első embert kiválaszthatod 23 féleképpen, a másodikat a maradék 22-ből, stb.

2020. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen igaza van az elsőnek.
2020. ápr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ez nekem sokat segített tavaly.

Ahogy az első mondja, 24x23x22x...x17

Vagy, van az a tipikus alapfeladat, hogy hany felekepp tudsz sorbarendezni x dolgot? Ez ugye az x!

Na itt is hasznalhatod egy kivonassal, ha egyszerubb atlatni:)

24!-16!

2020. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%
3-as; majdnem.
2020. ápr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár értem a logikáját. Tényleg nem volt nehéz feladat, csak eléggé túlgondoltam. :)
2020. ápr. 13. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!