Tangensfüggvény, tudnátok segíteni?


[link]


A tanár nem magyaráz semmit, könyvben alig van valami. Ti esetleg nem tudjátok, hogy kell ezt megcsinálni?



2020. nov. 24. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2-es feladat nevezetes szögekhez kapcsolódik. Ne feledd, a tg periódusa pi!

A 3-as feladatban pedig vegyed elő a függvénytáblát. Használhatod azt az összefüggést is, hogy tg = sin/cos.

2020. nov. 24. 17:49
 2/4 anonim ***** válasza:

2.

a) x=45°+k*180°, ahol k egész

b) x=-45°+k*180°, ahol k egész

c) x=60°+k*180°, ahol k egész


3.

b)x nem lehet 90°+k*180°, ahol k egész

sin(x)/cos(x)=2*sin(x)

2020. nov. 24. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Folytatom.

sin(x)*(1/cos(x)-2)=0

Szorzat akkor 0, ha valamelyik tényező 0.

sin(x)=0 => x1=k*180°, ahol k egész

cos(x)=1/2 => x2=60°+k*360°, x3=-60°+k*360°

2020. nov. 24. 18:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. nov. 24. 18:30