Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kellene az alábbi szavak...

Kellene az alábbi szavak jelentése és eredete.Illetve melyik bibliai történethez kapcsolódnak?

Figyelt kérdés

Égbekiáltó bűn:

Mosom kezeimet:

Áll, mint a bálám szamara:

Más szemében meglátja a szálkát, magáéban a gerendát sem veszi észre:

Eladni egy tál lencséért:

Aki másnak vermet ás, maga esik bele:

Ki szelet vet, vihart arat:

Mindennek megvan a maga ideje:

Oldalbordám:

A kősziklából is vizet fakaszt:

Matuzsálemi kor:

Krisztusi kor:

Tamáskodik:

Kérem aki ezeknek tudja a válaszát azt nagyon megköszönném!



2021. febr. 3. 15:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudoom hogy elég bonyoult meg nehéznek tűnik de aki tudja kére segítsen :(
2021. febr. 3. 16:28
 2/3 chtt ***** válasza:
100%

Bocs, de mi a fenyő ebben a bonyolult? Még csak különösebben Biblia ismerőnek sem kell lenni, a többség annyira köznapivá vált már. Ha hittant tanulsz, hogy nem olvastad (vagy 50 éve jártam hittanra, de a hittankönyvben benne voltak a "mesék").


- Káin és Ábel környékén nézz körül (rémlik valami olyasmi, hogy testvéred kiontott vére kiált hozzám - gondolom, ezért égbekiáltó)

- [link]

- [link]

- [link]


Használd a guglit, s ha valamit végképp nem találsz (nehéz elhinni, de ki tudja), szívesen segítek, segítünk.

2021. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de végül sikerült magamtól megoldanom.Nem tanulok Bibliát irodalomból kellett volna és vagy 30 ilyen szó/mondat volt aminek kellett tudni:a jelentését,melyik könyvbe van, illetve még az összes történetet össze kellett foglalni. Rengeteg óra volt mire megcsináltam.Ezzel persze nem sajnáltatni akarom magam vagy ilyesmi csak meg akartam magyarázni ,hogy miért kértem segítséget. De mégegyszer köszönöm!

(Rossz a billentyűzetem szóval lehet lesz pár helyesírási hiba)

2021. febr. 7. 23:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!