Egy szám 4,8-del kisebb a reciprokánál. Melyik ez a szám?


Ha már itt vagytok akkor:D Előre is köszönöm^^

1.Egy derékszögű háromszög átfogójához tartozó magassága 48 mm hosszú, és az átfogót két olyan szakaszra osztja, amelyek hosszának különbsége 28 mm. Mekkorák a derékszögű háromszög oldalai? (Használd a magasságtételt!)



2. Megoldás + gyöktényezős alak

x(négyzeten)-7x+10=0

10x(négyzeten)-29x+10=0


3. Egyenlőtlenségek

x(négyzeten)-6x+8 ≤0


2021. febr. 24. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

1/x+4,8=x/1


A többin nem kell gondolkodni, csak kiszámolni, úgyhogy hajrá, állj neki.

2021. febr. 25. 00:09
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Háttőőő... Ha egy szám 4,8-del kisebb a reciprokánál, akkor a számnál 4,8-del nagyobb szám egyenlő a reciprokával. Ezt igy lehet felirni, ha a szám x:

x+4,8=1/x

Ebből viszont az jön ki, hogy:

x=(1/x)-4,8

2021. febr. 25. 01:35
 3/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Egy szám…


Legyen ez a szám „x”.


> …4,8-del kisebb…


Tehát 4,8-at hozzáadva már egyenlő lesz…


> a reciprokánál


Tehát:

x+4,8 = 1/x


x nem lehet nulla, hiszen akkor nem lenne értelmezhető a reciproka. Így viszont beszorozhatjuk az egyenlet mindkét oldalát x-szel:

x*(x+4,8) = x*(1/x)

Elvégezve a szorzást:

x² + 4,8x = 1

Kivonva az egyenlet mindkét oldalából 1-et:

x² + 4,8x - 1 = 0

Némileg átírva:

1x² + 4,8x + (-1) = 0


Innen már csak be kell helyettesíteni a másodfokú egyenlet megoldóképletébe, nyilván a=1; b=4,8; c=-1.


~ ~ ~


A második feladatnál nagyon alakítgatni sem kell, csak felírni a másodfokú egyenlet megoldóképletét. A gyöktényezős alakhoz meg be kell helyettesíteni a megoldásokat.


~ ~ ~


A harmadik feladatnál is simán csak be kell helyettesíteni a másodfokú egyenlet megoldóképletébe.

2021. febr. 25. 02:19
 4/5 anonim ***** válasza:
3) megoldás: 2<= x <=4
2021. febr. 25. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:
1) 48^2=x*(x+28) Ezt a másodfokú egyenletet meg tudod oldani.
2021. febr. 25. 08:33