Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Beírhat-e engem a tanár, házi...

Beírhat-e engem a tanár, házi feladat hiányzás miatt, annak ellenére, hogy az órán jelen voltam és többször is "aktívan" részt vettem? (online oktatás)

Figyelt kérdés
Csütörtökön óra után a tanárnő feltöltött házi feladatot, amelynek a beadási dátuma péntek 13:00 volt (pénteken nincsen órája az osztályommal a tanárnőnek), általában a házi feladat határidejét a következő órára igazítja (kedd 8:05), de most valamilyen oknál fogva nem így tette, amit én csak túl későn vettem észre, mivel én általában vasárnap délután küldöm el a jövő heti házi feladatokat, emiatt beírt hiányzónak, attól függetlenül, hogy az órán jelen voltam, ezt szombat reggel észre vettem, majd küldtem neki egy e-mail-t, hogy valamiért be lettem írva és hogyha lehetséges legyen szíves kihúznia, hiszen jelen voltam. Válasznak annyit írt röviden, hogy csak a házi feladattal tudom igazolni, hogy ott voltam, mivel annak helyes elvégzése jelzi vissza a tanárnak az órára való figyelésemet és ez általi jelenlétemet. Úgy egy óra múlva visszaküldtem neki a házi feladatot, majd hétfő este visszajelzést kapok, hogy "nagyon jó, hibátlan", viszont még mindig be vagyok írva hiányzónak, ezt újonnan megírom neki, majd közli velem, hogy ő az alapján számítja a hiányzást/késést, hogy a határ időtől képest mennyit késet a házi feladat és mivel nekem több mint 40 percet késet, ezért nem hajlandó kihúzni, majd felszólít, hogy legközelebb ügyeljek jól az időhatárra. (Nem annyira nagy probléma, mivel szüleim szülői igazolással leigazolták és amúgy is ez volt az első hiányzásom egész évben, viszont elégé dühítő számomra ez a rendszer, meg az, hogy még az osztályfőnököm se hajlandó foglalkozni ezzel, szóval aki ért hozzá, az legyen szíves tanácsot adni, hogy mégis mit érdemes ilyenkor csinálni vagy csak hagyjam a fenébe). A válaszokat előre is köszönöm!

2021. máj. 3. 23:53
 1/4 Tepfal ***** válasza:
100%
Nem értem, mi köze a házi feladatnak az órai jelenléthez. Ha a házi feladatod nem készíted el, azért adjon 1-est vagy minusz pontot. Nem biztos, hogy egy 1-essel jobban jársz, így én annyiban hagynám, de nem valami korrekt, főleg, hogy az ofő se vette komolyan. Az iskolaigazgatót tudod még megkeresni, de lehet, hogy ennyit nem ér.
2021. máj. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:
100%

"mit érdemes ilyenkor csinálni vagy csak hagyjam a fenébe"

Tekints úgy, mintha a rovatnak nem az lenne a címe, hogy "hiányzott", hanem az hogy "hiányzott vagy nem küldte be a házifeladatát időben".

Vagyis ne foglakozz vele. Akkor érdemes csak folytani a fellebbezést, ha emiatt az egy hiányzás miatt átlépsz egy határt és hiányzáshoz kötött szankció jönne. Mert ez valóban nem volt hiányzás.

De az életben nem érdemes pusztán az igazságért kimerítő csatát vívni.

Talán foglalkoztok majd az "Egy lócsiszár virágvasárnapjá"-val. Abban le van írva, hogy miért. Bár sokan pozitív hősnek gondolják, szerintem Kolhász Mihály egy nyakas barom volt.

2021. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Az életben sajnos sokszor van olyan, hogy hiába van igazad, senkit nem érdekel.

Nem csak azt, aki ellenérdekelt, hanem tényleg senkit.

Ahogy látod, most ez van: szóltál a tanárnak, aztán az ofőnek, és egyiket sem érdekli.


Szerintem csak akkor harcolj az igazságért, ha értelme van, tehát van valami külön tétje.

Másrészt tényleg figyelj oda mindenre, mert változhatnak a dolgok, ahogy most is, és az életben általában senki sem figyelmeztet erre.

2021. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
98%
"De az életben nem érdemes pusztán az igazságért kimerítő csatát vívni." De, van, amikor igen.
2021. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!