Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tábla tartó lábának számitása?

Tábla tartó lábának számitása?

Figyelt kérdés

Egy nagyméretü táblának a lábait szeretném ki számolni.

Két lába lenne.

Láb méretek: 100x100 kocka profil üreges fal vastagság érdekelne.


5.5 méter magas lenne a láb magassága földtöl mérve.


Szilárdságtani példa érdeklne a kiszámitásához.


8160N terhelés lenne rajta.



2021. okt. 26. 20:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Négyzet*
2021. okt. 26. 20:47
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Elromlott a testsúlymérlegem. 60 éves, kopasz, 46-os lábméretű, AB vércsoportú férfiember vagyok. Segítsetek kiszámolni, hogy hány kiló vagyok!


Még csak kezdő vagyok a harmadik kor egyetemén - na - ne legyetek már olyan fütyik, rengeteg pontos adatot megadtam a számítás elvégzéséhez!

2021. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Erre a formára érdeklne számitás [link]

Acél anyagból lenne.Kihajlás érdekelne.Mivel a tábla mérete 4x3m arra 120km/h szél erösség hat merölegesen a táblára ami 8160N értékü,két láb lenne ,hogy megosztja a terhelést.

2021. okt. 26. 23:55
 4/12 crudy ***** válasza:
Mivel erre a táblára oldalról ero is hat igy a lab igénybevétele összetett. Nyomásra es hajlításra van terhelve. Nem fogom neked most kiszámolni, talán holnap, de 800 kilót 100x100x3mas zárt szelvény biztos, hogy elbír kihalás nélkül. Az anyag vastagságát végső soron úgyis az anyag kínálat határozza meg. Kihajlásra már veszélyesebb a dolog, ekkora szélnyomás már erősen igénybe veheti a lábakat. Azt nem írtad le, hogy a lábon hol lesz rögzítve a tábla, de én biztonságosabbnak gondolnék csövet, mint zártszelvényt.
2021. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudsz erre a helyzetre valamilyen példát linkelni?
2021. okt. 27. 00:27
 6/12 A kérdező kommentje:
6.5m a láb teljes magassága , 1 méter van a földen az alapban,5.5 méter kilogó láb maradt és 2.5 méternél van a tábla alsó pontja,és 5.5m nél a csúcs pontja.
2021. okt. 27. 00:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt egyebkent a szelnek is elmondtad, hogy neki csak max 8160 N erovel szabad fujnia azt a tablat?
2021. okt. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

Az tuti, hogy a tövénél fog megnyekkenni, ott a legnagyobb az erőkar, így a nyomaték.

Oda érdemes kalkulálni.


"5.5 méter magas lenne a láb magassága földtöl mérve."


Jó, de hol van a szél által nyomott tábla KÖZEPE ettől?

2021. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

4 méternél van a tábla középpontja.


'Azt egyebkent a szelnek is elmondtad, hogy neki csak max 8160 N erovel szabad fujnia azt a tablat?'

Én gondolom elegendő egy orkán erejü szélre méretezni.

2021. okt. 27. 12:26
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"Én gondolom elegendő egy orkán erejü szélre méretezni."

Hát ami már a háztetőt is viszi, annál valóban nem a lehajló tábla a fő gond. :)


"4 méternél van a tábla középpontja."

Okkés, az erő java ezen az erőkaron fog hatni.

Ez a tábla tövére 32640 Nm nyomatékot fog kifejteni.

Ez lesz a hajlító terhelés.

Plusz lesz 8160 N nyíróerő, ugyanitt.


Erre a két terhelésre kell kalkulálni, a tábla legalacsonyabb, rögzítés (bebetonozás, beásás) feletti keresztmetszetére.


Kell a tervezett anyag szilárdsága, a keresztmetszet másodrendű nyomatéka, a nyíráshoz a keresztmetszet felülete és kb. ennyi.

2021. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!