Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Madách - Az ember tragédiája...

Madách - Az ember tragédiája kérdések?

Figyelt kérdés

1. Mely szinekben jelenik meg a szabadság eszméje? 2pont


2. Milyen zenét hall Ádám az első prágai szin végén? 1pont


3. Melyik az a szin, amelyet nem a csalódás hangjai követnek? 1 pent 4. A prágal jelenetben kicsoda Ádám (név, foglalkozás), kinek az


alkalmazottja, miért elégedetlen? 4pont 5. Prága: ird le a feleségével való viszonyát! 3pont 6. Ki jelenik meg a rómal szin végén, milyen eszmét hirdet? 2pont


7. Hol rerepel Éva anyaként? pl.:Róma ne a szín számát ird!!! 2pont 8. Hol felesége Éva más szereplőnek? 2pont 9. Mi Lucifer célja az Úrral szemben, miért nem tudja megvalósítani?



#házi #dolgozat #Madách #lecke #Az ember tragédiája #Madách az ember tragédiája
2021. nov. 10. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
igen
2021. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nehéz lett volna elolvasni?
2021. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hiányoztam és rengeteg pótolni valóm van, holnap írok meg 3masik tantárgyból es azokból készülnék inkább.. nem tehetek róla, szívizom gyulladásom volt igyis elég nehéz hónapon vagyok túl
2021. nov. 10. 17:34
 4/10 A kérdező kommentje:
A felére mar igyis kikeresgeltem a válaszokat, ez a másik fele.
2021. nov. 10. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

Hiányzás közben nem volt időd olvasni?? Mi volt? Fortnite?


A nyelvtannal kezdheted: 'pótolnivalóm'

2021. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Komolyan, egy kérdést tettem fel és a kérdésre várok választ, nem másra. Nincsen semmi baj a nyelvtanommal hiába szólsz be😂

Nem, igazából kórházban feküdtem es gyógyszereztek, tényleg sok időm volt fortniteozni. Szanálom. Ha ezek után se tudsz válaszolni a kérdésre, kérlek inkább ne is írj semmit.

2021. nov. 10. 17:48
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Mely szinekben jelenik meg a szabadság eszméje? 2pont

Zöld és kék.



2. Milyen zenét hall Ádám az első prágai szin végén? 1pont

A Himnuszt.


3. Melyik az a szin, amelyet nem a csalódás hangjai követnek? 1 pent

Ezt nem tudom.



4. A prágal jelenetben kicsoda Ádám (név, foglalkozás), kinek az alkalmazottja, miért elégedetlen? 4pont

Neve 'Jasek' és a foglalkozása pék. Hrabal alkalmazottja és elégedetlen mert úgy érzi a munkája értelmetlen, nem viszi előre a fejlődést.


5. Prága: ird le a feleségével való viszonyát! 3pont

Ádám (Jasek) elégedetlen a feleségével, mert Évát elkábítja Hrabal úr fényűző élete.


6. Ki jelenik meg a rómal szin végén, milyen eszmét hirdet? 2pont

Apolló a görög isten jelenik meg és számonkéri a rómaiakon a klasszikus értékek semmibevételét és megrója őket a kicsapongó életmódjukért.


A többit már rád bízom, szerintem a kettest megkapod erre is:)

2021. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
7. csomó hül.eséget írt össze, köze nincs a műhöz. Csak gondoltam, szólok.
2021. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén, Én középiskolában alig olvastam el valamit, igazából leginkább csak azokat, amik érdekeltek. Az ember tragédiáját pont elolvastam és ez egy jó olvasmány volt.


Szerintem érdemes elolvasni, de persze ez már a Te döntésed.

2021. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam közbe, valóban nem volt rossz.
2021. nov. 24. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!