Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebbe a matek feladatba tud...

Ebbe a matek feladatba tud segíteni valaki ?

Figyelt kérdés

Betegség miatt lassan két hete nem voltam suliba , ez pedig [link]

Egy hasonló dolgozat lesz amit majd meg kell írnom és nem értek belőle semmit, A tanár nem tér már vissza erre az anyagra a korep tanárom pedig továbbképzésen van így vagy itt kérdezem meg vagy 1-es xd bár lehet az lesz 😅 köszönöm előre is ha valaki segíteni tud ❤️



2022. márc. 24. 18:36
 1/3 anonim válasza:
Egy koordináta rendszerben helyezd el ezeket a pontokat, majd kösd össze az első zárójelben lévőket, majd a második zárójelben lévőket. Így kapsz két egyenest, ahol metszik egymást, ott lesz a középpont. Legalábbis szerintem, de nem szeretnék hülyeséget írni...
2022. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező előttem szóló téved, ezt nem grafikusan kell megoldani.

1. A kör tulajdonságai miatt az átmérő középpontja (ahol a fele van!) a kör középpontja is. Emiatt a Koordináták x és y értékét összeadjuk és elosztjuk 2-vel a kapott koordináta a kör középpontja ebben az esetben: A(1,-4) B(2,-3) tehát: Körközéppontja ((1+2)/2,(-4-3)/2)-> vagyis (1.5,-3.5)a további feladatokhoz hasonló módon kell hozzá kezdeni más-más összefüggések alkalmazásával pl súlypont stb javaslom a google-t

2022. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

Annyiban használható 1-es javaslata, hogy ha a számítások eredményét akarod ellenőrizni, vagy keresed a megfelelő számítást, akkor érdemes a pontokat kockás (precízkedőknek négyzethálós) papíron berajzolni.

Azoknál a példáknál, amikről lövésed sincs, ez menekülő utat jelenthet a kettes felé. :-)

2022. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!