Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki el tudná légyszíves...

Valaki el tudná légyszíves részletesen magyarázni, hogy pontosan hogy tudta ezeket a feladatokat kiszámolni? Én sajnos elakadtam..

Figyelt kérdés

1.) Hány tömeg% rezet (réziont) tartalmaz a 20 g vízmentes réz(II)-szulfátból és 20 g kristályos réz(II)-szulfátból készített porkeverék?


2.) Határozd meg annak a vegyületnek a képletét amely 29,1 tömeg% nátriumot, 40,5 tömeg% ként és 30,4 tömeg% oxigént tartalmaz!



2022. júl. 22. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tömegszázalék azt mutatja meg, hogy az adott anyag a teljes oldat/keverék hány százalékát teszi ki. Megkülönböztetünk tömeg-és térfogatszázalékot, általában a tömegszázalékot könnyebb számolni. Például ha egy 120 grammos cukoroldat 10 gramm cukrot tartalmaz, akkor az a kérdés, hogy a 120-nak a 10 hány százaléka.


1) A keverék teljes tömege 40 gramm. Megnézed, hogy a két alkotóelem hány gramm rezet tartalmaz, aztán hogy az a mennyiség a 40-nek hány százaléka.


2) Ha ebből az anyagból 100 grammot veszünk, akkor az 29,1 gramm nátriumot, 40,5 gramm ként és 30,4 gramm oxigént tartalmaz. Ebből ki tudod számolni, hogy az egyes anyagokból hány mólnyira van szükség, és abból meg tudod állapítani az anyag képletét.

2022. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az elsőt sikerült végül megcsinálnom de a másodiknál megkaptam hogy miből hány grammom van, de honnan tudom, hogy milyen vegyület lesz belőle?
2022. júl. 23. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!