Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hasonlítsuk össze a visszacsat...

Hasonlítsuk össze a visszacsatolt területek etnikai viszonyait a Teleki Pál által ­készített „vörös térképpel”! • Melyik revíziós lépés volt a legtisztábban etnikai revízió? • Hogyan oldották meg Székelyföld visszacsatolását?

Figyelt kérdés
Nem tiszta az egész feladat, mert nem tudom mit akar hallani válaszként. Igazából az első kérdés az amit nem értek, mert mindegyik etnikai revízió volt, csak az ott élő magyarok miatt akarták visszafoglalni a területeket.
2022. nov. 15. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a bécsi döntésekről van szó, akkor a legtisztábban etnikai revízió a Felvidék visszacsatolása volt, mert abban az esetben KIZÁRÓLAG magyar (vagy német) többségű területet csatoltak vissza Magyarországhoz.


A legkevésbé tiszta talán a mai Kárpátalja visszacsatolása volt, mert elsöprő ruszin többséggel együtt csatolták vissza a területet.


A Székelyföld visszacsatolását úgy oldották meg, hogy lemondtak Dél-Erdélyről, Észak-Erdélyben pedig úgy alakították ki a Székelyföldet a tömbmagyarsággal összekötő területsávot, hogy a visszacsatolt területek összességében magyar többség legyen (nagy arányú magyar kisebbséggel), így elmondható maradt, hogy csak magyar többségű területeket csatolnak vissza (de ennek Erdély kettévágása, feldarabolása volt az ára - mivel Erdély egésze román többségű volt).


Itt egy elég kicsi, de azért kivehető etnikai térkép: [link]


Ha megnézed alaposabban, megérted, miről beszéltem.

2022. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*(nagy arányú ROMÁN kisebbséggel) - ezt akartam írni. Azaz kialakítottak egy olyan területsávot Észak-Erdélyben, ami enyhén, de magyar többségű terület tudott lenni (jelentős román kisebbséggel a közepén), lemondva Erdély nagyobbik részéről, Dél-Erdélyről.
2022. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!