Valaki oldja meg nekem a kémia beadandót?

Figyelt kérdés

Ha 67gramm H2SO4-at oldunk úgy hogy a keletkező oldat térfogata 3,5 cm3 lesz?

Hány mol/dm3 koncentrációjú az így keletkező oldat?



#kémia #oldat #tömeg #beadandó #Tomegkoncentracio
2023. jan. 3. 13:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez még egy plusz kérdés:

150g NaOH-ot 1500g vízben oldva az oldat sűrűsége 1,08g/cm3 Számold ki az oldatban a NaOH tomeg%at tomeg koncentraciojat, anyagmennyiségkoncentrációját.

2023. jan. 3. 13:13
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Kérem? Köszönöm?

Nem tudom megoldani.

2023. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

A házi feladatot magadnak kell megoldanod. Ha elakadtál, szólj, hogy melyik résznél és rávezetlek a megoldásra.

Üdv, kémiatanár hallgató

2023. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Silber ***** válasza:
100%

1. 0,2 M

2. 9,09 w%

3. 98.18 g/dm3

4. 2.45 M



1. Az oldalon segítők vannak, nem rabszolgák. Fizess mások munkájukért, vagy kérj/köszönd meg. Ne legyél még ennél is nagyobb pöts'

2. Több kérdést külön bejegyzésekben szokás kérdezni

3. Hülyeség a térfogat, amit az eredeti feladatszövegben tettél fel - nézd át jobban, mit másoltál le. 67 g kénsav önmagában 36,6 cm3, így nem fér bele 3,5 cm3-be annak oldata. Szerintem 3,5 dm3 lesz az

4. A feladatmegoldásokat a bejegyzés elején találod. Sok sikert a levezetésükhöz, ami nélkül semmit nem érnek. Ellenben ha elmondod hol akadsz el és látjuk a saját belefektetett munkád, segítünk


Tisztelet nélkül, egy vegyészmérnök.

2023. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Xd
2023. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!