Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 8*8-as sakktabla mindegyik...

Adrian.Leverkuhn kérdése:

Egy 8*8-as sakktabla mindegyik mezöjen 2 hangya ül, melyek egy perc mulva atmasznak valamelyik szomszedos mezöre ugy, hogy az ugyanazon a mezön ülö ket hangya mas-mas mezöre maszik. ?

Figyelt kérdés
Hany mezö lehet üres 1 perc mulva, ha azok szama a lehetö legtöbb? Van esetleg konstrukciotok erre a feladatra?

2023. máj. 3. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először tisztázni kellene, hogy a feladat mit ért „szomszédos mező” alatt.
2023. máj. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elszomszedos mezökre gondolt a feladat szerintem.
2023. máj. 4. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Követem.
2023. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

Néhány gondolat:

- ahhoz, hogy sok üres mező legyen, az kell hogy egyes mezőkre tömörüljenek a hangyák

- egy mezőn legfeljebb 4 hangya lehet, mert a sajátjai elmásznak, a 4 szomszéd meg ad 1-1 hangyát

- az üres mezők száma nem lehet több, mint a mezők fele

- kérdés, hogy létre tudunk-e hozni egy ilyen elrendezést

2023. máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy olyan konstrukciom van eddig, amelyben 24 mezöt tudtam felszabaditani:


A legbelsö kis negyzet 4 mezöje szabad.

Ezt a belsö negyzetet körbeölelö 12 mezö mind hangyas.

Tovabbra is kifele haladva a körbeölelö 20 negyzetböl 16 lehet szabad (csak a ngy sarok hangyas).

Vegezetül a nagy ngyzet negy sarokmezöje is felszabadithato.


Igy összesen 4+16+4=24 mezö mar szabad.


Lehet ennel többet szabaditani?

2023. máj. 4. 07:54
 6/6 krwkco ***** válasza:
- végtelen nagy sakktábla esetén minden második oszlopban csak le-fel és a többi oszlopban csak jobbra-balra mennek a hagyák. Akkor az utóbbiak kiürülnek.
2023. máj. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!