Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása ennek a feladat...

Mi a megoldása ennek a feladatnak?

Figyelt kérdés

A 2018-as Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulóján volt, a 4. osztályosoknak.


Ödönke zsebeiben kétféle, azonos méretű kártya van: autós és motoros. Bal zsebében 3 autós és 7 motoros, jobb zsebében pedig 5 autós és 5 motoros kártya van. Ödönke úgy oszt becsukott szemmel kártyákat a csapattársainak, hogy mindegyik csapattársának egy kártyát ad a bal és eft kártyát a jobb zsebéből. Legkevesebb hány csapattársa van Ödönkének, ha tudjuk, hogy biztosan van legalább egy olyan csapattársa, aki két autós vagy két motoros kártyát kapott?


A 1 / B 2 / C 8 / D 9 / E 10


Most lehet én vagyok hülye de szerintem nincs a megoldási lehetőségek között a helyes.



2023. nov. 1. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
9
2023. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

A lehetséges kiosztások:

1. a m

2. a m

3. a m (0a 7m) (5a 2m)

4. m a

5. m a

6. m a

7. m a

8. m a (0a 2m) (0a 2m)

9. m m

2023. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

Bizonyítás:

Ahhoz, hogy ne legyen két egyforma: ha a bal zsebből van az autós, akkor legfeljebb 3 gyerek kaphat így kártyát.

Ha a jobb zsebből van az autós, akkor további 5.

Motoros kártyát mindig tudunk venni a másik zsebből. Tehát 8 gyerekre megvalósítható a különbözőség.

8 gyerek után már csak motoros kártyák maradnak a zsebekben. A kilencediknak csak egyforma kártyák juthatnak.

2023. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, közben már mi is rájöttünk a gyerekkel, miután élőben is kipróbáltuk. :)
2023. nov. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!