Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki tudja erre a normál kidolgo...

Szabigo77 kérdése:

Ki tudja erre a normál kidolgozást? adott egy kör (x-0)^2+(y-0)^2=9 és az egy pont (5,5). a pontból a kör érintőjére húzható két vektort keresem.

Figyelt kérdés

2023. nov. 19. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tudom... bár kérdés, mit nevezel normálnak
2023. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értelmes a kérdés. Próbálkozz újra!
2023. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
régebben valaki már részletesen leírta a levezetését ennek és a végén asszem egy másodfokúval kijött a min és max érték de már nem találom. meg tudom oldani egyébként oly módon h két kör metszéspontjából vektort illesztek a pontokra de sok a tizedes.. egész számokat szeretnék kapni v törteket egész számokkal. a kidolgozás alatt levezetést értek ha úgy jobban tetszik. régebben már vki leírta itt ezt a témát de már nem találom. remélem nincs benne deriválás de ha van akkor állok elébe.
2023. nov. 19. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem érted meg, hogy nincs értelmesen megfogalmazva a kérdés? Vagy csak szórakozol?
2023. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megköszönném ha segítenél esetleg üziben megbeszélhetjük h hogyan kell v nem tudom ahogy neked jó. nem vok iskolás gyerek, cnc-zem egyégként kb 20 éve, ismerek v 4 vezérlőt.. javascriptet kezdtem el tanulni 2 éve és annyira érdekelt h saját magamnak raktam össze mindenféle számítási fájlokat később belevittem a grafikát is stb hobbiból. van h egy-egy feladathoz elő kell vennem a fájljaimat h ha a vezérlő nem képes arra amit én akarok és több adat kell neki. a cnc alatt azt értem h programozó. heti szinten kell sin cos tan stb érdekességek mert nincs cad/cam rendszer a cégnél de el vok megoldok mindent. ezt szeretném levezetni tudni normál szép matekkal : a koordináta rendszer bizonyos pontjából a körre húzott két érintő vektor meghatározása. megköszönném aki segítene. most nem kell ezért bántani mer csak középfokú érettségim van. ugye ott csak olyan pontba húztak érintőt meg merőlegest ami egész számon pl (6,8). próbáltam összerakni a képet de már két napja lesem a papírjaimat és szeretném ha segítene valaki. köszi
2023. nov. 19. 20:40
 6/6 A kérdező kommentje:
hogy lehet kommentet törölni? v az egész témát?
2023. nov. 19. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!