Hogyan jön ki 68x^2+48xy+82y^2-625=0 ?

Határozzuk meg az F1(2; -2/3); F2(-2; 3/2) fókuszpontú és e=(√2)/2 numerikus excentricitású ellipszis egyenletét.

jan. 20. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. A GeoGebra CAS ezt adta:

e: 775296*x^2 + 89856*x*y - 37440*x + 833904*y^2 - 694920*y - 30936625 = 0

jan. 20. 10:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit neveztetek numerikus excentricitásnak? b/a vagy c/a?


c=F1F2/2


a^2=b^2+c^2

...=sqrt(2)/2

--------------------

...

jan. 20. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elírta valaki a fókuszokat.
jan. 20. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
A fókuszok helyesen: (-2; 3/2), (2; -3/2)
jan. 20. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
jan. 20. 12:38
 6/7 A kérdező kommentje:
A könyv c/a -t nevezi numerikus excentricitásnak.
jan. 20. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Akkor jó. Így csináltam a GeoGebrában, a helyes fókuszokkal.

jan. 20. 21:30