Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljam meg az egész...

Hogyan tanuljam meg az egész magyar himnuszt?

Figyelt kérdés
Végigolvasni kb egy kínzással ért fel, hogyan tanuljam meg ezt hétfő reggelre?
jan. 20. 13:33
 1/9 anonim válasza:
79%
Én mindig csak egy részletet tanultam meg, sose olvastam egyszerre végig.
jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Mondd meg a tanárnak, hogy nem olyan házi feladatot kéne adni, ami még Stephen Hawking-nak se sikerült volna.
jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
53%
Mikor felelni kellett, csak akkor mondtam fel az egészet egyszerre. Asszem 5-öst kaptam rá. 😇
jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen,nem egy nagy szám azt megtanulni. Mondd hangosan amikor tanulod. Meg nekem akkor ment könnyen amikor beültem a kádba :D
jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
84%
Milyen iskola az, ahol 16 éves kor felett tanuljátok először a Himnuszt? Már rég tanulnod kellett volna, talán negyedikes anyag általánosban. Ha gimis vagy, és mist "újra" kell tanulni, valamire csak emlékszel belőle.
jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%

"Végigolvasni kb egy kínzással ért fel"


Mi abban a kínzás ha végigolvas az ember egy ilyen viszonylag rövid szöveget?Pár percig tart az egész elolvasása.

jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Lépésenként,versszakonként haladva.Bár ha annyira rühellsz olvasni,hogy már a nyolc versszak puszta elolvasása is kínzás neked,akkor nem lesz könnyű dolgod.

Ebben az esetben a kombinált módszer talán segíthet neked.Valami jó színész előadásában hallgatod a verset.Közben olvasod is és mondod magadban a szöveget.Vagy ha még így is kínzás neked az olvasás,akkor csak hallás után memorizálod a verset.

Tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=xn23qsHEmzk

jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Időben neki kellett volna állni. Gondolom nem pénteken adták fel, ha beosztottad volna az idődet és minden nap csak 1 versszakot megtanulsz, akkor most már csak ismételni kéne. Magadra vess, legközelebb majd nem hagyod utolsó pillanatra.
jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

A Himnusz meg van zenésítve, tehát énekelheted is, úgy könnyebb.

Ha a belső versszakokra nem olyan jó az ének, akkor ritmikusan szavalva ismételgetheted. A ritmus segít.

jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!