Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hi! Segítséget szeretnék...

Hi! Segítséget szeretnék tőletek kérni, kémia, lehett hülyeség de remélem,rendes választ kapok. Holnap irunk cetlit, példa feladat így néz ki?

Figyelt kérdés

H2+I2<->2HI

●növeljük a nyomást( és balra tolódik ,vagy jobbra,minden kérdés ilyen)

● emeljük a hőmérsékletett

●Katalizátort alkalmazunk(ezt tudom,hogy nem befolyásolja)

●növeljük az I2 koncentrációját

●növeljük a térfogatot:

●hűtjük a rendszert

●elvezetjük a HI-ot a rendszerből

Válaszokat megköszöném,esetleg egy videót is ami ezt lebonyolitja(probáltam keresni,de nem sikerűlt)


jan. 23. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

[link]

Itt nem pont ezt a reakciót veszi példának, de szerintem jól elmagyarázza, hogy egy ilyen feladatot hogyan kell megoldani.

Talán a térfogat változtatás nincs benne a videóban, de az csak annyi, hogy a nyomással fordítottan arányos (pV=nRT miatt). Tehát ha növeled a térfogatot, az olyan mintha a nyomást csökkentenéd, azt pedig elmagyarázza a videóban, hogy ez merre tolja a reakciót.

Ha a videó alapján valami nem világos akkor kérdezz nyugodtan.

jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1Rendben,köszönöm.
jan. 23. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!