Hogyan lehetne ennek a feladatnak neki állni? (Sin/cos)


Egy trapéz hosszabbik alapja 38 cm, egyik szára 17,5 , e két oldal által bezárt szög 59°45’ , az alapon fekvő másik szög 31,3°. Mekkorák a trapéz ismeretlen oldalai és szögei?


Már 2 napja ezen gondolkodom , mert akárhogy próbálok neki állni egy idő után elakadok , mert nem lehet folytatni a számolást.



#matematika #trapéz #sinus #cosinus #Oldalszámolás #Szögszámolás
jan. 23. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Ez egyszerű! Először ki kell számolni a trapéz magasságát. Ez sin(59°45’) * 17,5 cm = 15,117 cm.


A másik szár = 15,117 cm / sin(31,3°) = 29,098 cm.


A rövidebbik alaphoz kiszámoljuk a két szár alapra történő vetületét. Az egyik: cos(59°45’) * 17,5 cm = 8,816 cm, a másik cos(31,3°) * 29,098 cm = 24,863 cm. 38 - 8,816 - 29,098 = 0,086 cm. Ez elég érdekes eredmény, lehet, hogy valahol elszámoltam.


A másik két szöget hasonló módszerekkel tudod kiszámolni.

jan. 23. 23:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
jan. 24. 00:41