Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség! Töri háziban valaki...

Segítség! Töri háziban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Kaptunk kérdéseket amikre válaszolni kell, de kettőtt nem tudok. Nincs a könyvbe és interneten sem találom azt ami kifejezetten ezekről szólna. A első kérdés:

Milyen célt szolgált az erőltetett iparosítás? Honnan szerezték meg a ehhez szükséges tőkét és munkaerőt?

A második kérdés:

Mi volt az ára a Szovjetunió gyors és látványos modernizációjának?

Aki segít annak nagyon szépen köszönöm!


febr. 28. 15:41
 1/5 anonim válasza:
84%

A házi feladat témája és a vonatkozó válaszokat meg tudod adni HA figyelsz a tanórán.

:)

A leírt kérdésre a "választ" azért nem találod a könyvben, mert az órán a tanártól hallottak, olvasottak, tanultak alapján kell neked megérteni és megfogalmazni a választ.

febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván, figyelni kell órán. Jó tanuló vagyok, így nálam alap az, hogy figyelek órán. De a tanár azt mondja hogy telefonozzunk vagy filmezzünk, mert neki dolga van. Házinak szokott feladni vázlat írásokat, összefoglaló kérdéseket. A könyv borzasztó. Túl sok a körbe magyarázás, nehéz megérteni. Ráadásul a tanár nem is igazságosan adja a jegyeket. Ugyanazt írtuk le a barátnőmmel, ő 5-t kapott én pedig 4-t. Szóval a lényeg: nem tanít semmit, azt csinálunk amit akarunk, így pedig nehezebb megírni egy vázlatot/összefoglalást.
febr. 28. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Iparosítás,Magyarországon?

Szovjetunió melyik időben,1907-útán,II-világ égés után ?

febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy írod be, hogy "erőltetett iparosítás", se kapsz semmit? Nekem olyasmi rémlik, hogy mindent a hadiiparnak rendeltek alá (ugyanis elkerülhetetlennek tartották a III. világháború kitörését - 1950-es évek), és a 'honnan szerezték'-re talán a válasz, hogy más gazdasági ágaktól (mezőgazdaság!) vonták el...


A második kérdésre is az ugrik be elsőre, hogy mezőgazdaság sínyli meg... keresgéltem, hátha: [link] - esetleg kiindulópontnak?

febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
febr. 28. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!