Most akkor melyik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy van egy 30 kérdéses dolgozat, az ember aki ki kapja nem tud semmit, akkor van nagyobb esélye jobb jegyet szerezni ha random betippeli (pl acbaacbabbbc) vagy ha mindig csak egy betűre tippel (pl bbbbbbbbb)?

Vagy pedig full ugyanolyan esélye van mindkettő esetnél?


márc. 1. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ez egy valószínűség számításos feladat passzolok, de saját tapasztalat alapján mindig a hosszabb szöveg nyer xD

(én akkor kezdek el parázni, amikor írom és b,b,b,b,b... bakker ennyi b nem lehet a válasz az oktató meg csak mosolyog magában)

márc. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor van ugyanakkora esély mindegyiknél, ha a tanár full random találja ki, melyik kérdésre melyik betűjelű lesz a helyes válasz. Ilyenkor az egyes válaszok helyes betűjele teljesen független az összes többitől, tulajdonképpen 30 különálló, valószínűség-számítási feladat van, azaz minden kérdés esetén pontosan 1/3 esély van bármelyik betűjel helyességére. Ezen az sem változtat, hogy te minden kérdésre azonos betűvel vagy hasraütésszerűen válszolsz.
márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért legtöbb tanár legtöbbször figyel arra, hogy kb. összevissza legyenek a válaszok, ne mondjuk csupa b. Én egyszer nem figyeltem rá, és csupa b lett. Fel is voltak háborodbva a diákok. :) Pedig attól még nem lett volna muszáj betippelniük néhány "a" választ is (amivel lerontották a jegyüket). :D
márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!