Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi az összege a csak...

Mennyi az összege a csak páros számjegyeket tartalmazó, 8-nál nem kisebb, de 20-nál kisebb egész számoknak?

Figyelt kérdés

Válaszlehetőségek: 98, 78, 70


3. osztályos feladat, de felnőtt léttemre belebuktam (biztos lesz olyan nagyokos, aki kiröhög). Úgy írnám fel , hogy 8 < x < 20

De ha csak páros számjegyeket tartalmazhat, akkor az összes tizenvalahány szám nem jó oda, mert ott az 1... A feladat nem írja, hogy lehet egyenlő a két határral, de ha még azzal is próbálkozok (20), akkor is 2 lesz az összeg!



márc. 2. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
8
márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Jól is érzelmezted, meg nem is.


Ebben a megfogalmazásban teljesen igazad van abban, hogy az 1-gyel kezdődő számok mind kiesnek, így túl nagy nem is lehet az összeg. A kérdés kitalálója csupán a páros számokra gondolt, csak nem jól fogalmazta meg (legalábbis a válaszlehetőségek erre engednek következtetni).


Amit nem értesz jól, hogy "A feladat nem írja, hogy lehet egyenlő a két határral", ugyanis de. Az van benne, hogy a 8-NÁL NEM KISEBB számok kellenek, a 8 pedig megfelel ennek a kritériumnak, ellenben 20-NÁL KISEBB számok kellenek, a 20 pedig nem kisebb a 20-nál.

márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"Úgy írnám fel , hogy 8 < x < 20" ????? Miért írnád így?


"8-nál nem kisebb"---magyarra fordítva 8 is lehet, hiszen a 8 nem kisebb a 8-nál. A vízszerelőnk mondta, hogy 20eFt munkadíjnál kevesebbet nem fogad el ajánlatként, de 10-ből 9-en nem értik, hogy 20e-et elfogadná és 25-30e-ket ajánlanak neki, tőlem 20e-et kapott :)


Feladat összeadni a következő számokat: 8+10+12+14+16+18


Azt viszont tényleg nem értem, hogy tudtad 2-re kihozni az eredményt, mikor bármelyik a felsorolt számok közül eleve nagyobb 2-nél!

márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es

Igen, gondoltam erre a lehetőségre is, de a megadott 3 válasz közül egyik sem lesz jó akkor sem :(

márc. 2. 13:46
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Ne írjatok már olyant, hogy az 1-el kezdődő szám nem lehet páros, kapásból ott a 10, 12, 14, 16, 18 a feladatban :))))))))))))
márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3-as, az általad felsorolt számok nem csak páros számjegyeket tartalmaznak, mert pl a 12 ott az 1 páratlan.


A 2-t úgy kaptam meg, hogy 20 számjegyeinek összege 2+0=0


Bár igaz, hogy a köztes megoldásokat kellene összeadni, ahogy te is írtad, de már mindenre gondoltam :)

márc. 2. 13:49
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös, te is csak az a páros számokat sorolod, de a feladatban az van, hogy CSAK páros SZÁMJEGYEKET tartalmazhat :(
márc. 2. 13:50
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy lenne meg a 70, ahogy mondtátok, hogy 10, 12, 14, 16, 18, mert ha a feladat nem írja,hogy kisebb vagy egyenlő, akkor bizony nem lehet ugyanaz a szám. Viszont szerintem ennyi gondolkodás után az utasításban lehet a hiba, mert elég lett volna azt írni, hogy páros számok, nem pedig számjegyek.
márc. 2. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként úgy lenne meg a 70, ahogy mondtátok, hogy 10, 12, 14, 16, 18, mert ha a feladat nem írja,hogy kisebb vagy egyenlő, akkor bizony nem lehet ugyanaz a szám"


A szöveg azt írja, hogy "8-nál nem kisebb...". Akkor szerinted a 8 az kisebb szám, mint a 8? Bizonyítsd már be nekem légyszives.


(A helyes válasz 78, mivel 8-at is hozzá kell adni)


Bár ezen a ponton teljesen mindegy, aki felnőtt létére egy ilyen feladat megoldásában nem tud segíteni a gyerekének, ott már a gyerek sorsa születéskor megpecsételődött, amikor örökölte a géneket. Matekházi és tanulás helyett inkább járasd kondiba a gyerekedet, árufeltöltőként vagy betanított munkásként nagyobb hasznát fogja venni a fizikai erőnlétnek, értelmiségi pozíció betöltésére pedig úgyis alkalmatlan lesz ilyen szülői háttérrel.

márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 IgaziÚriember ***** válasza:
65%

"Viszont szerintem ennyi gondolkodás után az utasításban lehet a hiba"


persze a feladat a hibás nem te vagy síkhülye xD halkan megjegyzem hogy a 8 nem kisebb önmagánál, szal nyugodtan add hozzá a 70-hez ha már ennyit gondolkoztál egy óvodás feladaton fiam

márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!