Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan jegyezzem meg, hogy...

Hogyan jegyezzem meg, hogy melyik a számláló és melyik a nevező?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit számlál a számláló és mit nevez a nevező? Miért így hívják őket?
márc. 17. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felül van a számláló és alul van a nevező.
márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Kitartás! ❤️

márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Egyáltalán mit számlál a számláló és mit nevez a nevező? Miért így hívják őket?"

Vegyünk egy egyszerű példát: 2/3. Kétharmad.

Ezek micsodák: harmadok. Ez a nevük. Ezt mondja meg a nevező.

Hány darab van belőlük: 2. Ennyi a számuk. Ha megszámláljuk őket: 1, 2. Ezért a 2 a számláló.

És ezt az emlékeztetőt használhatod minden törtnél, aminek ki tudod mondani a nevét.

márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
100%
A kétharmad azt is jelenti, hogy kettő darab harmad. Így mondva még jobban látszik, hogy mi a név (nevező) és a darabszám (számláló).
márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jegyeztem, hogy mindig ebben a sorrendben gondolok a két szóra: számláló/nevező. Szerintem már látod is a lényeget. A két szó közé odaképzelem a per jelet, ami a törtet szimbolizálja.
márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szám fent van a fejemen, így én úgy jegyeztem meg, hogy a számláló felül van, emiatt pedig a nevező alul.
márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tanuld meg
ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!