Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Származott vmi hasznod abból,...

Származott vmi hasznod abból, hogy elolvastad a kötelezőket?

Figyelt kérdés
Eddig egy kivételével mindet elolvastam az éven pedig kb 8 volt(nah jó mondjuk mind oylan 100-120 oldal)! De még lesz bőven. Kicsit már unom... Lesz ebből bármi hasznom később??? Emiatt semmi olyat nincs kedvem olvasni ami tényleg érdekel, folyton csak a közelezőket bújom. A memóriám elég rossz, nem szoktam figyelmes olvavsás mellett sem sokáig emlékezni a könyvekre. Van értelme mindet elolvasni? Nektek mi hasznotok származott belőlük? Legalább jó lesz így az érettségim, vgy job lesz az esélyem?
2009. jan. 4. 22:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Hát,van hogy belerkanak egykettőt érettségibe..ezen kivül nem sok,kövezzetek meg de én egy kezemen megtudom számolni hány kötelező olvasmányt élveztem.Konkrétan egyet,az arany embert:D
2009. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%

Nekem származott valamennyi. német nyelv és irodalom szakos vagyok ugyanis egyetemen, és a gimnáziumi kötelezők (persze német irodalom) egy részét lefedik az itteni kötelezőim.

egyébként a kötelező irodalom szépirodalom általában, ami azért nagyon hasznos, mert bővíti a szókincsedet azokkal a művekkel ellentétben, amiket sokszor csak kikapcsolódásként olvasnál.

2009. jan. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Bővíteni bővítik csak épp a passzív szókincsem, ugyanis elég alavult a nyelvezetük. :( Am köszi a válaszokat:)
2009. jan. 4. 22:41
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Plusz szerintem azért kapsz tőlük egy általános műveltséget is, ami nem utolsó a mai világban :)
2009. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Az irodalmi nyelv az irodalmi nyelv, nem elavult! csak éppen nem ezt használjuk zömmel a köznyelvben.

a mai köznyelv állapota folyamatosan romlik sajnos, épp azért mert az emberek elfelejtettek szabatosan fogalmazni. ezért én nagyon helyesnek tartom a kötelező szépirodalmakat, mert azok abban segítenek, hogy szépen tudjuk kifejezni a gondolatainkat.

2009. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
és ahogy a 22:43-as jól látja, adnak egy alapműveltséget. ezt hívják olvasottságnak.
2009. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Abban a világban amit az én felnövekvő generációm alkotni fog attól félek hogy nem épp szabatosan fogalmazva kitörölhetem a s*ggem az olvasottságommal.:( Csak én látom ezt ilyen sötéten? Rajtam kívül csak az ún. stérberek olvasnak el mindent az osztályban.:S(30 akárhányból oylan 5 ember) Pedig egy elég jó sulinak számítunk a városban. És nem csak az én osztályom van ezzel így...
2009. jan. 4. 22:57
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Minden kötelező olvasmányt élveztem.

Egy kicsit régebben végeztem, mint a mai nemzedék... én még szeretek olvasni.

2009. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Én is szeretek de van amit egyzserűen nem lehet élvezni. neked komoylan tetseztt pl a Szigeti veszedelem??? Bocs ezt nem tudom elhinni.:D
2009. jan. 4. 23:12
 10/29 anonim ***** válasza:
30%

Én életemben egy kötelezőt olvastam csak el. 1 darabot. A Légy jó mindhalálig c. volt az, de azt is csak azért, mert azt mondta a tanár, ha nem olvasom el 2 nap alatt megbukok. Egy hétvégén olvastam el az egészet. Már ki voltam idegileg,hogy nem leszek kész. Aztán a tanár egy mondatot kérdezett az egészből, amit nem is értettem és mondta, hogy nem olvastam el ennyi... alig mentem át évvégén, pedig jó jegyeim voltak !!!

A többit mindenki elolvasta, csak én nem. Én netről leszedtem összefoglalót és kinyomtattam és azzal puskáztam. Ugyanúgy sikerült a dolgozat, mint bárki másnak. Aztán 3 hét múlva megkérdeztem o.társaimat, akik olvasták SEMMIRE sem emlékeztek az egészből... én még talán többre.


Összességében, szerintem ez annak hasznos aki olyan körökben mozog. Ha pl. színész akarsz lenni vagy színházba akarsz menni stb. Nekem pl. sosem lesz szükségem se az irodalomra, se a matekra, semmire mert az én munkámhoz nem kell más mint tehetség és kreativitás. Nem azt akarom mondani, hogy hülye és műveletlen vagyok, de feleslegesen olvastam volna el azt a sok könyvet...

2009. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!