Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi operációkutatás...

Az alábbi operációkutatás feladatokat értitek?

Figyelt kérdés

Feladatok:

[link]


Nagyon hálás lennék, ha segítenétek megoldani, én sajnos nem igazán értem.



ápr. 26. 13:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem értem :(
máj. 8. 22:54
 12/16 steven95 ***** válasza:

Hát pl. Ha a boltok a két szélső városban vannak, akkar az egyiknek kapádból van 20 ezer vásárlója, a másiknak meg 12 ezer. A középső város egyenlő távolságra van mindkét bolttól, így véletlenszerűen választanak boltot, azaz fele-fele arányban így mindlét boltnak van még 10 és 10 ezer váráslója, tehát (20+10) és (10+12) ezer vásárlója van az egyes boltoknak...


S bárhol található az egyik bolt, akkor látható, hogy akkor lesz a másik boltnak maximális vásárlója, ha ugyan abban a városban helyezkednek el...

máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:

"S bárhol található az egyik bolt, akkor látható, hogy akkor lesz a másik boltnak maximális vásárlója, ha ugyan abban a városban helyezkednek el..."

Ez nyilvánvalóan nem így van. Mert, ha ez egyik bolt a 12 ezres C-t választja (12e), akkor a másiknak a B 40e vevőt jelent.

máj. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krwkco ***** válasza:

A legjobb választás a B, akármit csinál a másik.

Ha mindketten ugyanazt a várost választják, akkor egyenlő.

Ha a nem b-t választó bolt A-ba települ, akkor neki 20e vevője lesz, ha C-be, akkor 12e. Míg a B-t választó hálózat megkapja B-t és az üres várost.

máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"Ha mindketten ugyanazt a várost választják, akkor egyenlő."


Hogy lenne már egyenlő? A C ből nyilván nem mennek el az A-ba, mert sokkal messzebb van

máj. 10. 20:03
 16/16 krwkco ***** válasza:

"Ha mindketten ugyanazt a várost választják, akkor egyenlő." "Hogy lenne már egyenlő?"

Úgy értem, hogy ha mindkét üzlet ugyanabba a városba települ, akkor egyenlő számú vevőjük lesz. Minden vevőtől egyforma távolságban lesznek, ezért mindegyik vevő véletlenszerűen választ.

máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!