Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Pénzügy-számvitelen vagyonmérl...

Pénzügy-számvitelen vagyonmérlegnél az elemeket áfá-val tüntetem fel, vagy azt máshol tüntetem fel?

Figyelt kérdés

Legalább 20 elemből álló vagyonmérleget kell készíteni egy fikció vállalkozásnak.

Az elemek felsorolásánál feltüntetem, hogy xy Ft+ mennyi áfa?

A mérlegben írásánál meg áfával növelt összegekkel számolok?

Vagy mindenhol visszaigenyelhető az áfa(takarító cég) és csak áfamentes összegekkel számolok?



máj. 15. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A mérlegben a vállalkozás vagyonát mutatjuk ki. Az áfa egy forgalmi adó, az akkor merült fel, amikor beszereztük az adott terméket. Természetesen áfa nélkül kell feltüntetni a dolgokat. Ez alól persze vannak kivételek, pl. a nem levonható áfa a bekerülési érték részét képzi.
máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
máj. 15. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Az áfát összevonva mutatjuk ki a mérlegben, vagy egyéb követelésként vagy egyéb kötelezettségként
máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És pl egy autó vásárlát, meg takarítógépeket ilyen értékcsökkenéssel, évekre elosztva, adott évi részlettel(vagy a fennmaradó értékkel) tüntetem fel igaz? De ha ez a vállalkozás első éve, akkor még teljes bekerülési értéken mutatom ki a mérlegben?
máj. 17. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen ha novemberben vettük, decemberben meg elkezdtük használni, az már amortizálódott. Ettől függetlenül a kimutatása úgy történik (végig), hogy mondjuk egy gépsor esetén 131-es főkönyvi számlán végig a bekerülési értéket láthatod (ez a műszaki gépek főkönyvi számlája), és mellette 139-esen (ami a műszaki gépek amortizációja) évről évre egyre nő az összeg.

Pl. első évben ez így néz ki:

131: 10.000.000

139: 100.000


a 3. évben meg mondjuk így:

131: 10.000.000

139: 4.000.000


Előbbi esetén a műszaki tárgyi eszközök mérlegtétel egyenlege összevontan 9.900.000 Ft lesz, míg a második esetben már csak 6.000.000.

máj. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
máj. 18. 08:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!