Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy Oceanjaro hajon marcius21....

Egy Oceanjaro hajon marcius21. en a nap 50 fokos magassagban tetozott es a hajo oraja 14:40 et mutatott gmt ido szerint akkor mi a hajo foldrajzi helyzete?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 07:48
 1/2 tibo61 válasza:
100%
Jó kérdés. Nem vagyok tengerész, de logikusan végiggondolva a következőre jutottam. Március 21 a tavaszi napéjegyenlőség napja, tehát a nap az egyenlítő felett áll. 90-50= 40, tehát a negyvenedik szélességi fokon vagyunk. az idő szerint egy óra 15 fok, kettő óra negyven perccel keletre vagyunk, tehát a keleti szélesség 40. fokán vagyunk. mivel azt nem tartalmazza a feladat, hogy a nap délen vagy északon látható, így szerintem két lehetséges válasz van. A valószínűbb, hogy a hajó az Indiai-óceánon leledzik, a Jóreménység fokától kelet-délkeleti irányban, mintegy 2000 km-re. Óceánjáróról lévén szó, a kevésbé valószínűbb helyzete Törökország északkeleti részén a Fekete-tengertől mintegy 120 km-re Ankarától kb 650km-re a szárazföldön található.
2010. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :) a számolás jó, csak sajnos már nem aktuális. De felpontoztalak :)
2010. nov. 8. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!