Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 2024 darab azonos méretű...

2024 darab azonos méretű szabályos dobókockából egy 8x11x23-as téglatestet ragasztunk össze úgy, hogy a téglatest felszínén a lehető legkevesebb pötty legyen. Hány pötty van a felületén? Számoljuk össze.

Figyelt kérdés
máj. 20. 18:27
 1/8 krwkco ***** válasza:
Vannak sarokkockák, élkockák és 1 lapot mutató lapkockák. Ezeket kell összeszámolni és az optimális forgatással kialakítható pontszámokkal megszorozni.
máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Számoljuk össze."

Nosza!

máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem 1110 pötty lett.Vajon ennyi a legkevesebb?
máj. 20. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Sarokkockákon legkevesebb pont: 1+2+3=6, ebből van 8 darab.

Élkockákon legkevesebb pont: 1+2=3, ebből van 4*(6+9+21)=144 darab.

Lapkockákon legkevesebb pont: 1, ezekből van 2*(6*9+9*21+21*6)=738 darab.


Így nekem 1218 jött ki.

máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hint: egy kicsit gondolkodni kell, de ez megfogalmazható hátizsák-problémaként (operációkutatást, ha tanultál, az jól jön).
máj. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hátizsák-problémaként nem, mert ott maximalizálunk, itt meg minimalizálunk, de könnyen át lehet írni a minimalizálást maximalizálásra és mindjárt hátizsák-lesz a nem hátizsák. :)
máj. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

#4 miért kapott lepontozást, amikor az jó megoldás?

Aki rossznak tartja, írna egy ellenvéleményt?

máj. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam. Már hajnalban is le volt pontozva, de hogy miért, azt nem tudom. 6-7 voltam.
máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!